Erzincan Medya
17° Erzincan

Erzincan

17°

Erzincan

Perşembe

26°/ 15°

Cuma

28°/ 15°

Cumartesi

22°/ 13°

Pazar

26°/ 13°

Pazartesi

28°/ 14°

Salı

29°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Seçime sayılı günler kala Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın masasındaki son ANKET SONUÇLARI açıklandı

Yayınlanma:
ABONE OL
Seçime sayılı günler kala Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın masasındaki son ANKET SONUÇLARI açıklandı

Seçime sayılı günler kala Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın masasındaki son ANKET SONUÇLARI açıklandı – 2023 yılında yapılan genel seçimlerin ardından Türkiye 2024 yılında yerel seçimlere hazırlanmaya başlanmıştı. Vatandaşlar bu sefer yaşadıkları il, ilçe ve beldede yönetimi devredecekleri belediye başkanları, belediye meclis üyesi ve muhtarları belirlemek üzere oy verecekler.

Partilerin seçim çalışmaları tüm hızı ile devam ederken adayların yoğun seçim mesaisi dikkat çekmişti. Bu sene İYİ Parti’nin seçime müstakil olarak girme kararı alması büyük yankı uyandırırken iktidar partisi AK Parti ile ana muhalefet partisi CHP arasında pek çok ilde sonuçların bıçak sırtı çıkması tansiyonu yükseltmişti. Vatandaşlar anketleri yakın takip altına alırken son anket sonuçları açıklandı.

AK PARTİ’DEN ANKET AÇIKLAMASI! YEREL SEÇİM ANKETİ 2024 BU PAZAR SEÇİM OLSA KİM KAZANIR?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı AR-GE ve Eğitim Başkanı Mustafa Şen canlı yayında yapmış olduğu açıklama ile son anket sonuçlarını açıkladı. Seçimin en çok merak edildiği İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya ve Hatay başta olmak üzere genel anket değerlendirmesi yapan Şen’in açıklamaları büyük yankı uyandırdı.

Özel bir televizyonun canlı yayınına katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı AR-GE ve Eğitim Başkanı Mustafa Şen yapmış olduğu anket çalışmasında “İstanbul eşsiz bir şehir. Fakat mevcut büyükşehir belediye başkanı tarafından ziyan edilmiş şehir. Bizim adayımız ‘Sadece İstanbul’ diyor. Bu farkı net bir şekilde ortaya koymak gerekiyor. Murat Kurum ziyan edilmiş şehirde diyor ki ‘Sadece İstanbul’. Zira İstanbul geri gitti. Trafik katlandı.

İstanbul’da anketler ortada. Ben böyle tek tek rakamlar söylemeyeyim. Bu modern dönemde trafik bir çileye dönüşmüş. Yapılması gereken şey çilesiz bir şehir ortaya koymak. Metroları zamanında yaparsınız, hazır yapılmakta olana beton dökmezsiniz. Planlayarak gidersiniz.” diyerek İstanbul’un artık ikinci bir 5 yılı daha kaldıramayacağını belirterek İstanbul’u kesinlikle geri almak istediklerini söyledi.

İllere göre değerlendirmeler yapan Şen “Hamza Dağ ile AK Parti İzmir’de oy oranını artırıyor. Bu haftalar benim kesin konuşacağım haftalar değil. Ankara’da zamansal ve oransal olarak geride başladık ama mesafeler daralıyor. “diyerek Antalya’yı geri alacaklarını, Adana’da önde olduklarını, Ankara ve İzmir’de farkın kapandığını İstanbul’un ise yakın gittiğini belirtti.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com