Erzincan Medya
13° Erzincan

Erzincan

13°

Erzincan

Perşembe

26°/ 15°

Cuma

28°/ 15°

Cumartesi

22°/ 13°

Pazar

26°/ 13°

Pazartesi

28°/ 14°

Salı

29°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın masasındaki son anket sonuçları! Ankara İzmir İstanbul 2024 seçim anketi

Yayınlanma:
ABONE OL
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın masasındaki son anket sonuçları! Ankara İzmir İstanbul 2024 seçim anketi

2024 yerel seçimlerine sayılı günler kala anket sonuçları daha da büyük bir önem kazanmıştı. Seçime katılacak olan adaylar arasında nefes kesen bir yarış yaşanırken özellikle de büyük şehirlerde adaylar arasında oy oranlarının birbirine yakın olması heyecanı arttırmıştı.

2023 yılında yapılan genel seçimlerde Cumhurbaşkanlığı seçimi 2. tura kalmış, 2. turda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu’ndan daha yüksek oy oranı alarak bir kere daha Cumhurbaşkanı olarak görevine devam etme yetkisi elde etmişti. Genel seçimlerin hemen ardından yerel seçim çalışmalarına start veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’li kurmaylarına özellikle de büyükşehirleri mutlaka kazanma talimatı vermişti.

AK PARTİ SON ANKET SONUÇLARI! İZMİR İSTANBUL ANKARA OY ORANI BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİ, KİM KAZANIR?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, katılmış olduğu canlı yayında AK Parti’nin yaptırmış olduğu son seçim anketinin sonuçlarını açıkladı. Bu kapsamda büyük önem taşıyan büyükşehirlerdeki adaylar için anket çalışmaları da devam ediyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, Habertürk ekranlarından seçimlere haftalar kala son anket sonuçlarını açıkladı.

Şen yapmış olduğu açıklamasında “Önümüzdeki haftalarda çok daha yoğun bir seçim sürecine gireceğiz. Seçimler demokrasinin şölenidir, vatandaş kendi iradelerini ortaya koymaktadır. İstanbul’da son durum Murat Kurum. Kurum, 1 puan civarında önde gözüküyor. Ankara’da Turgut Altınok durumu baş başa noktaya getirdi. Altınok mesafeyi kapattı. İzmir’de süreç kolay değil ama oraya doğru gidiyor iş. Hamza Dağ hızla yükseliyor. Epey bir mesafe vardı kapandı, kimse şaşırmasın, Hamza Dağ müthiş gidiyor.” diyerek kendi sonuçlarını açıkladı.

AK Parti’nin açıklamış olduğu son anket sonucuna göre İstanbul’da Murat Kurum’un önde olduğu, Ankara’da Turgut Altınok’un rakibi Mansur Yavaş’ı yakaladığı, Hamza Dağ’ın ise İzmir’de farkı kapatmaya başladığı belirtildi. Türkiye 31 Mart 2024 tarihinde yerel seçimler için sandık başına gidecek.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com