Erzincan Medya
17° Erzincan

Erzincan

17°

Erzincan

Perşembe

26°/ 15°

Cuma

28°/ 15°

Cumartesi

22°/ 13°

Pazar

26°/ 13°

Pazartesi

28°/ 14°

Salı

29°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

14 Mayıs seçimini birebir bilmişti! Optimar İstanbul 2024 yerel seçim anketi sonuçları açıklandı

Yayınlanma:
ABONE OL
14 Mayıs seçimini birebir bilmişti! Optimar İstanbul 2024 yerel seçim anketi sonuçları açıklandı

14 Mayıs seçimini birebir bilmişti! Optimar İstanbul 2024 yerel seçim anketi sonuçları açıklandı – Türkiye 31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimlere hızla ilerlemeye devam ederken seçilmek için yarışan adayların arasındaki rekabette her geçen gün artıyor. Türkiye’nin kalbi olarak gösterilen İstanbul’da da seçimlerin bu sene bıçak sırtı geçmesi beklenirken anket sonuçları da bu nedenle kamuoyu tarafından yakından takip ediliyor.

14 Mayıs Pazar günü yapılan genel seçimlerin sonuçlarını en doğru bilen anket şirketi olarak öne çıkan ve hem seçimin 2. tura kalacağını hem de 2. tur anket sonuçlarında yüzdelerde en yakın sonucu veren Optimar Araştırma Şirketi beklenen İstanbul seçim anketi 2024 sonuçlarını açıkladı. 2024 seçim anketi kısa sürede gündeme otururken adayların oy oranları sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. İşte o anket ve çok konuşulan sonuçları…

2024 SEÇİM ANKETİ! 31 MART 2024 YEREL SEÇİMLERİ ANKET İSTANBUL HANGİ ADAY ÖNDE?

CHP tarafından ilk açıklanan belediye başkan adaylarından biri de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu olmuştu. Bir önceki yerel seçimde AK Parti adayı olan Binali Yıldırm’a karşı yarışan ve seçimi kazanan İmamoğlu 5 yıl boyunca İstanbul’u yönetmeye hak kazanmıştı. 2024 yerel seçimleri öncesinde bu sefer İmamoğlu’nun rakibi eski Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum olmuştu.

BU PAZAR SEÇİM OLSA ANKETİ! YENİ İBB BAŞKANI KİM OLACAK?

OPTİMAR tarafından yapılan seçim anketi sonuçlarına göre adaylar arasında bıçak sırtı seçim rekabetinin sürdüğü görüldü. AK Parti adayı olan Murat Kurum yüzde 41.7 oranı ile anketten birinci çıkmayı başarırken Ekrem İmamoğlu’nun oy oranı ise rakibinin hemen arkasında yüzde 41 olarak açıklandı. Yeniden Refah Partisi oy oranı yüzde 9,8 olarak ankette yer alırken Zafer Partisi yüzde 7.7 ve DEM Partisi ise yüzde 7.4 oy oranı ile ilk 5 içerisine giren son adaylar olarak ankette yer aldılar.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com