Erzincan Medya
27° Erzincan

Erzincan

27°

Erzincan

Cumartesi

28°/ 18°

Pazar

30°/ 17°

Pazartesi

33°/ 20°

Salı

33°/ 21°

Çarşamba

29°/ 19°

Perşembe

31°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Gece en az bir kere tuvalete kalkanlara kötü haber! Altında o hastalık olabilir

Yayınlanma:
ABONE OL
Gece en az bir kere tuvalete kalkanlara kötü haber! Altında o hastalık olabilir

Gece uykusuna geçen herkes deliksiz ve sağlıklı bir uyku uyumak ister. Ancak bazı sebeplerden ötürü uykunun bölünmesi can sıkıcı olabiliyor. Özellikle tuvalete çıkmak için bölünen uykuya dikkat etmek gerekiyor! İşte detaylar…

Geceleri uykudan uyanıp tuvalet ihtiyacını karşılamak için tuvalete gitmek zorlayıcı olabiliyor. Bazı noktalara dikkat etmeniz halinde tuvalete çıkma sayınızı azaltabilirsiniz. Tuvalet çıkma sayınızı azaltmak için dikkat edebileceğini yöntemleri sizlere aktaracağız!

GECELERİ NEDEN TUVALETE ÇIKARIZ?

Mışıl mışıl uyurken gece birden sıkışık bir şekilde uyanıp, tuvalete gitmek zorunda kalabilirsiniz. Ancak bu durumun altında yatan sebepleri merak ediyor musunuz? Mesaneniz aşırı aktif bir şekilde çalışıyorsa bu durumda sık sık tuvalete çıkabilirsiniz. Gün içerisinde tükettiğiniz sıvı miktarına bağlı olarak mesaneniz hızlı bir şekilde çalışmaya başladığında bu durumun etkisini gece hissetmeye başlayabilirsiniz. Genel olarak bu durumun kadınlarda daha sık görüldüğü bilinmektedir.

GECE TUVALETE KALKMANIN DİĞER SEBEPLERİ

Aktif çalışan bir mesanenin yanı sıra geceleri sık sık tuvalete çıkma sebeplerinden bazıları şunlar olabilir: • Erkeklerde prostat sorunu • Vücudun fazla ödem tutması • Böbrek fonksiyonların bozulması

• Yatmadan önce aşırı miktarda yemek ve içmek

• Mesanedeki sorunlar

• Kullanılan bazı ilaçlar Genel olarak geceleri fazla tuvalete çıkmanın en temel sebepleri bu sorunlar olarak gösterilmektedir.

Bunun yanı sıra şeker hastalığının da özellikle gece saatlerinde sık sık tuvalete çıkardığı bilinmektedir. Eğer siz de geceleri 1’den fazla tuvalete kalkıyorsanız, bu durum için mutlaka bir uzman görüşü almanız önerilmektedir.

Not: Haberimiz bir teşhis ya da tedavi niteliği taşımamaktadır. Belirtileri görmeniz halinde bir uzmandan görüş alabilir, muayene olabilirsiniz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler