Erzincan Medya
25° Erzincan

Erzincan

25°

Erzincan

Pazar

30°/ 16°

Pazartesi

31°/ 19°

Salı

33°/ 19°

Çarşamba

31°/ 19°

Perşembe

29°/ 18°

Cuma

32°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Karaciğerin bitmeye yakın olduğunu gösteren 5 belirti sıralandı!

Yayınlanma:
ABONE OL
Karaciğerin bitmeye yakın olduğunu gösteren 5 belirti sıralandı!

Vücudumuzun en önemli organlarının başında gelen karaciğer, vücudun sağlıklı bir şekilde işlemesine yardımcı oluyor. Sadece besin maddelerinin sindirilmesi konusunda değil, aynı zamanda protein ve kolesterol gibi çeşitli önemli maddelerin kana karışmasını sağlayan karaciğer çeşitli sebeplerden ötürü zarar görebilir.

Karaciğerin bittiğini gösteren ve acil detoks yapmanız gereken 5 temel belirti uzmanlar tarafından sıralandı.

BU 5 BELİRTİYE DİKKAT!

Karaciğer, vücudumuzda pek çok işlevsel özelliği bulunmaktadır. Peki, karaciğerinizde sorun olup olmadığını anlamanın bir yolu var mı? İşte yapılan araştırmalara göre karaciğerin acilen bir detoksa ihtiyacı olduğunu gösteren 5 temel belirti şu şekilde:

Yorgunluk: Karaciğerin acil detoksa ihtiyacı olduğunu gösteren 10 belirtinin başında yorgunluk geliyor. Vücutta aşırı toksin olduğu durumda karaciğeriniz yorulacak ve bu durum vücudunuzda şiddetli bir yorgunluğa neden olacak.

Sindirim Problemleri: Sindirim problemleri de karaciğer kaynaklı olabilir. Eğer karaciğerinizde problem varsa, bu durum size sindirim sorunu olarak yansıyabilir. (Kabızlık, ishal, şişkinlik vb.)

Sarılık: Karaciğerdeki sorunu gösteren en önemli belirtilerin başında sarılık gelmektedir. Hem göz hem de dil bölgesindeki sararmalar mutlaka ciddiye alınmalıdır. Uzmanların değerlendirmesine göre karaciğerdeki bilirubin fazlalığı karaciğer sorunlarına neden olabilir.

İdrarın Rengi: İdrarın rengi bize karaciğerimiz hakkında bilgi verir. Eğer idrarınız çok fazla koyu ise bu sıvı tüketmediğiniz anlamına gelir. Bunun yanı sıra biluribin fazlalığı da idrar koyulaşmasına neden olabilir.

Karın Ağrısı: Karnın sağ üst tarafındaki ağrının sebebi karaciğerdeki sorunlardan kaynaklıyor olabilir. Bu durum karaciğer iltihabına ya da büyümesine neden olabilir. Mutlaka bu belirtileri fark ederseniz bir uzman görüşü almanız gerekmektedir.

NOT: Haberimiz bir teşhis ya da tedavi içermemektedir.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler