Erzincan Medya
28° Erzincan

Erzincan

28°

Erzincan

Cuma

27°/ 16°

Cumartesi

21°/ 13°

Pazar

25°/ 13°

Pazartesi

27°/ 14°

Salı

29°/ 17°

Çarşamba

31°/ 19°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Tuvaletinizdeki bu görüntü kanser belirtisi olabilir!

Yayınlanma:
ABONE OL
Tuvaletinizdeki bu görüntü kanser belirtisi olabilir!

Kanser günümüzün en sık karşılaşılan ölümcül hastalıkları arasında yerini alıyor. Hastalığa karşı pek çok belirti olmasının yanı sıra dünya genelinde onlarca kanser türü olduğu biliniyor. Özellikle tuvalette karşılaşabileceğini o durumun kanserin habercisi olabileceği açıklandı.

Dünya genelinde en sık karşılaşılan ölümcül hastalıkların başında kanser geliyor. Uzmanlar her fırsatta kanserle mücadelede erken teşhisin önemli olduğunun altını çiziyor.

TUVALETE GİRDİĞİNİZDE DİKKAT EDİN

Kanserin pek çok belirtisi bulunuyor. Vücuttaki anormal şişkinlikler, inatçı öksürük ve baş ağrısı gibi belirtiler kanserin en temel belirtileri arasında olabiliyor. Ancak bazı belirti türleri var ki duyan herkesi şoke ediyor. Uzmanlar özellikle tuvalette yüzen dışkının yanı sıra aşırı terleme hissinin de tümöre işaret edebileceğini söylüyor.

Bu konuya ilişkin Cancer Research Yöneticisi Karis Betts, yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“Hepsini bilmeniz imkânsız. Bu nedenle kendinizde normal olmayan ya da geçmeyen herhangi bir şey fark ederseniz mutlaka doktorunuza danışın. Muhtemelen kanser değildir. Ancak kanserse erken teşhis tedavinin başarılı olma olasılığının daha yüksek olduğu anlamına gelir”

YÜZEN DIŞKIYA DİKKAT

Suyun üzerinde yüzen dışkının kanser belirtisi olabileceğini ifade eden Doç. Dr. Özge Gümüşay şu gerekçeyi sundu:

“Hastalar en sık sırta yayılan karın ağrısı, ani kilo kaybı, iştah kaybı, yeni gelişen şeker hastalığı, ciltte ya da gözün beyaz kısmında sararma, dışkı renginde açılma, idrar renginde koyulaşma gibi semptomlar ile başvuruyor. Ne var ki eğer tümör pankreatik kanalı tıkarsa sindirimde görevli olan pankreas enzimleri ince bağırsağa ulaşamaz ve gıdaların emilimi tam sağlanamaz. Sindirimin tam olamadığı durumlarda da ishal görülebilir. Böylelikle yüksek yağ oranına sahip dışkı su üzerinde yüzebilir, yapışkan ve daha açık renkli olabilir”

NOT: Haberimiz bir teşhis ya da tedavi niteliği taşımamaktadır. Belirtilerin olması halinde bir uzmandan görüş almanız önerilmektedir.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com