Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Çocuklar İçin Sebze Çorba Tavsiyeleri

  Çocuklar için sebze çorba tavsiyeleri ile sizlere lezzetli fikirler sunuyoruz.

  Çocuklar için sebze çorba

  Çocuklar için sebze çorba tavsiyeleri ile sizlere lezzetli fikirler sunuyoruz. Çocuklar için sebze çorbası yaparak; onların bol proteinli ve sağlıklı beslenmesini sağlayabilirsiniz. Besin değeri yüksek sebzeler ile pek çok besini bir arada kullanarak çocuklarınıza çorbalar yapabilirsiniz. Böylelikle sebze tüketimini artırarak; sebzeleri çocuklarınıza sevdirebilirsiniz.

  Sebze çorbası tavsiyeleri ile sebzeleri sevdirin.

  Sebzeli Brokoli Çorbası

  Sebzeli brokoli çorbası ile çocuklara brokoliyi sevdirebilir ve onları sağlıklı besinlerle takviye edebilirsiniz. Brokoli çocuklar için oldukça kaliteli bir besin kaynağıdır. Brokoliyi sevdirmek için; brokoli, havuç ve patatesi haşlayarak içine bir tutamda sarımsak tozu atarak çorba yapabilirsiniz.

  Patatesli Yoğurt Çorbası

  Bol protein ve demir içeren patatesli yoğurt çorbası yaparak çocuklarınıza farklı lezzetler sunabilirsiniz. Patatesleri haşladıktan sonra püre haline getirilmelidir. Daha sonra yoğurtla pişirilerek kaynatılmalıdır. Çocuklar için yapılacak çorbalar haşlama öncelikli olduğu için sağlıklı besin kaynağını içermektedir.

  Karnabahar Püre Çorbası

  Sebzeli karnabahar çorbası da çocuklar için hem besleyici hem de bol protein kaynağıdır. Çocuklara çorba yaparken önce sebzeler güzelce haşlanmalıdır. Haşlanan sebzeler daha sonra blender yardımı ile ezilerek püre haline geldikten sonra soslanmalı ve çorba baharatları ile birleşmelidir. Çocuk çorbalarında özellikle saf zeytinyağı kullanılmalı; ayçiçek yağından uzak durulmalıdır. Karnabahar çorbasına sebze olarak ilaveten; havuç, kabak ve patates kullanılarak zengin içerikli bir çorba yapılmaktadır.

  Sütlü Kabak Çorbası

  Haşlanmış kabakları sütle soteleyerek; zeytinyağı ve su ilavesi ile çocuklara harika bir lezzet sunabilirsiniz.

  Çocuklar İçin Çorba Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  Çocuklara çorba yaparken sebzelerin iyi yıkanması önemlidir. Ayrıca kabuklarının soyulması ve daha sağlıklı olması sağlanmalıdır. Çorbalarda zeytinyağı kullanılmalıdır. Bu sayede zeytinyağı ile sindirim kolaylığı sağlanmalıdır.

  Çocuklara sebze çorbası yaparken, lezzet artırmak amacıyla soslar ve doğal sebze suyu kullanabilirsiniz. Haşlanan sebzenin suyunu kullanmak lezzet açısından büyük önem taşımaktadır. Fazla tuz kullanımından kaçınmanız gerekmektedir.

  Ayrıca çorbaların daha sağlıklı olması için baharat kullanılması önerilmemektedir. Bunun için evde doğal yapılmış tavuk suyu kullanabilirsiniz. Bu sayede çorbalar daha lezzetli olmakla birlikte; protein dengesinin de yerine gelmesini sağlamaktadır.

  Erzincan Haber