Erzincan Medya
12° Erzincan

Erzincan

12°

Erzincan

Pazar

13°/ 10°

Pazartesi

18°/

Salı

21°/ 12°

Çarşamba

23°/ 13°

Perşembe

23°/ 13°

Cuma

23°/ 14°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Yolculuğun 5 dakikaya inmesi beklenen ’32 viraj’da ışık göründü

Yayınlanma:
ABONE OL
Yolculuğun 5 dakikaya inmesi beklenen ’32 viraj’da ışık göründü

Van-Hakkari kara yolu üzerindeki ‘32 Viraj’ bölgesinde 2013 yılında yapımına başlanan çift tüplü Güzeldere Tüneli’nin bir tüpünde ışık göründü.

Van-Hakkari kara yolundaki 2 bin 730 rakımlı ‘32 viraj’ olarak bilinen Güzeldere Geçidi Tünel projesiyle tarih oluyor. Projenin tamamlanmasıyla birlikte 45 dakikalık zorlu yolculuğun 5 dakikaya kadar düşürülmesi hedefleniyor. Hakkari’yi Van’a bağlayan karayolunun 80’inci kilometresinde bulunan ve özellikle kış aylarında sürücülere zor anlar yaşatan, birçok ölümlü trafik kazasına neden olan ve halk arasında ‘32 viraj’ olarak adlandırılan dağlık bölgenin altında yapılan çift tüplü tünelde çalışmalar süratle sürüyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının hazırladığı ‘Güzeldere Tüneli Projesi’ bünyesinde Güzeldere Geçidi’ne 3 kilometre uzunluğunda çift şeritli iki tünel inşa edilirken, 22 kilometrelik zorlu yol, 3 bin 100 metrelik düz bir tünel ile 5 dakikaya indirilecek. Ayrıca Esendere, Umurlu ve Üzümlü sınır kapılarından İran’a olan ulaşımda da rahatlama sağlayacak olan projenin çevre illere olan ilgiyi arttırması bekleniyor.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler