Erzincan Medya
13° Erzincan

Erzincan

13°

Erzincan

Perşembe

26°/ 15°

Cuma

28°/ 15°

Cumartesi

22°/ 13°

Pazar

26°/ 13°

Pazartesi

28°/ 14°

Salı

29°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Bayramda evden çıkacaklar dikkat! Cumartesi pazar için son dakika uyarısı geldi

Yayınlanma:
ABONE OL
Bayramda evden çıkacaklar dikkat! Cumartesi pazar için son dakika uyarısı geldi

Özellikle çalışanların heyecanla beklediği bayram tatilinin başlamasına çok az bir zaman kaldı. Önceden bayram tatili için plan yapanları ilgilendiren önemli bir açıklama geldi. Bayram tatilinin yanı sıra okullardaki ara tatili de fırsat bilen pek çok aile planlarını yapmaya başladı.

9 günlük bayram tatilinde havaların nasıl olacağını merak edenlere açıklama MGM Uzmanı tarafından geldi. Plan yapanlar ve yola çıkacaklar bayramda havanın nasıl olacağını merak ediyor. Ramazan Bayramı tatilinde hava nasıl olacak? Yağış var mı? Hava sıcaklıkları kaç dereceye çıkacak? İşte merak edilenler..

ORHAN ŞEN’DEN AÇIKLAMA GELDİ

Bayramdaki hava durumuna ilişkin tüm Türkiye’nin merakla beklediği açıklama CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Orhan Şen tarafından geldi. Şen, yaptığı açıklamasında Ramazan Bayramı hava durum tahminlerini duyurdu.

Şen, yaptığı açıklamasında sıcaklıkların mevsim ortalamaları civarında seyredeceğinin altını çizdi. Bölgesel yağışların olabileceğini ifade eden Şen, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Tüm yurtta sıcaklıklar mevsim ortalamasında yani bahar havası, yaz havası değil. Bunu unutmayın. Genelde kuzeyli akışların etkisinde olacağımızdan hava serin akşamları üşütecek. Buna Ege ve Akdeniz de dahil. Çeşmede, Marmaris’te, Bodrum, Antalya’da 20-24 C”

CUMARTESİ VE PAZARA DİKKAT EDİN

Şen, açıklamasının devamında özellikle tatilin son 2 günü olan cumartesi ve pazara dikkat çekti. Marmara ve İç Ege’nin yağmurlu olacağını ifade eden uzman isim, arefe gününün de İç Anadolu, Akdeniz, Güneydoğu ve Doğu Anadolu’nun yağmurlu olacağını söyledi. Tatilin son 2 gününde dönüş yolunda olacakların yağışlar karşısında ekstra dikkatli olması gerektiği ifade edildi. Son 2 gün neredeyse tüm bölgelerin yağış alacağı açıklandı.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com