Erzincan Medya
16° Erzincan

Erzincan

16°

Erzincan

Perşembe

23°/ 13°

Cuma

23°/ 14°

Cumartesi

22°/ 13°

Pazar

20°/ 12°

Pazartesi

21°/ 12°

Salı

24°/ 14°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Bakan Yerlikaya, İliç’te tüm birimlerle seferber durumdayız

Yayınlanma:
ABONE OL
Bakan Yerlikaya, İliç’te tüm birimlerle seferber durumdayız

Erzincan’ın İliç İlçesinde bir maden ocağında meydana gelen toprak kayması sonrasında göçük altında kalan 9 kişinin kurtarılma çalışmaları aralıksız sürüyor.
Göçük alanını gece geç saatlerde ziyaret ederek Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu ve yetkililerden bilgi alan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya gölgede açıklama yaptı.
Bakan Yerlikaya yaptığı açıklamasında; Bildiğiniz üzere sat 14,28 civarında Erzincan İliç ilçemizde bir maden ocağında çıkarılan cevherin konumlandırıldığı yoğun linç alanında yamaç üzerinde önce kayma ve sonra çok hızlı bir akma şeklinde bir kütle hareketi meydana gelmiştir.AFAD, JAK, TSK, Emniyet Genel Müdürlüğü, madenciler ve sivil toplum kuruluşlarından oluşan 339’u arama kurtarma personeli olmak üzere 827 personel görev yapıyor. Ayrıca, 562 araç, 5 drone, 2 kimyasal biyolojik radyolojik nükleer tehditler (KBRN) dediğimiz araçlar, 5 metale duyarlı radar cihazı ve 5 kurtarma köpeği ile arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Bölgede hem yeni gelişebilecek kaymayı izlemek , hem de göçük altındaki kişileri ve araçları saptayabilmek amacıyla mobil takip sistemleri ve diğer radar gibi ekipmanlar kuruldu. İfade ettiğimiz gibi arama kurtarma çalışmalarımız devam edecek. Madencilerimize Erzincan’ımıza ve milletimize tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletmek istiyoruz. En büyük duamız burada güzel haberleri milletimizle buluşturmak olacaktır” dedi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler