Erzincan Medya
16° Erzincan

Erzincan

16°

Erzincan

Pazar

13°/

Pazartesi

18°/

Salı

21°/ 11°

Çarşamba

23°/ 13°

Perşembe

24°/ 13°

Cuma

24°/ 15°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Naci Görür deprem beklediği bölgeyi açıkladı! Mayın tarlası gibi fay hattı dolu

Yayınlanma:
ABONE OL
Naci Görür deprem beklediği bölgeyi açıkladı! Mayın tarlası gibi fay hattı dolu

Türkiye peş peşe yeni depremlerle sarsılmaya devam ederken yaşanan depremleri değerlendiren Naci Görür Türkiye’de bir sonraki büyük deprem nerede olacak, deprem BEKLENEN yerler listesini açıkladı.

Naci Görür deprem beklediği bölgeyi açıkladı! Mayın tarlası gibi fay hattı dolu – Cumhuriyet tarihinin en büyük depremi 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelmiş, Kahramanmaraş Elbistan ve Pazarcık merkezli 7.7 ile 7.6 şiddetindeki depremler büyük bir yıkıma neden olmuştu. Deprem merkez üssü olan Kahramanmaraş’ın yanı sıra Adıyaman, Malatya, Hatay ve Gaziantep’i de yerle bir ederken toplam 11 ilde yıkılan binalar olmuş, 50 binden fazla vatandaşımız hayatını kaybetmişti. Ortaya çıkan büyük enerji ise uyuyan deprem hatlarını dahi harekete geçirirken başlayan deprem fırtınası büyük korku ve endişe yaratmaya devam ediyor.

NACİ GÖRÜR’DEN SON DAKİKA DEPREM UYARISI! HANGİ BÖLGEDE DEPREM BEKLENİYOR?

İzmir açıklarında dün 4.4 bugün ise 3.9 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Peş peşe yaşanan depremler sonrasında Prof. Dr. Naci Görür bölgeye dair dikkat çeken uyarılarda bulundu. Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan Görür, depremin KD-GB uzanımlı bir fay üzerinde üzerinde yaşandığını söyledi. Depremin görece derin bir deprem olduğunu vurgulayan Görür, “Ege Denizinin tabanı çok sayıda gerilmeli fayları ile dolu” uyarısında bulundu.

Sık sık İstanbul’a da dikkat çeken Pror. Naci Görür Türkiye’nin pek çok ilinin sanki yarın çok şiddetli bir deprem olacakmışçasına hazırlanması gerektiğini, pek çok şehirde şiddetli depremler olabileceğini ifade etti. Deprem için geniş bir alt yapı çalışması yapılması ve kentsel dönüşüm projelerine ağırlık verilmesi gerektiği belirtilirken önceliğin riskli bölgelere verilmesi istendi.

NOT: Burada yer alan bilgiler Naci Görür tarafından sosyal medya hesabından yapılan açıklamalardan derlenmiş olup, erzincanmedya.com ekibi tarafından haberleştirilmiştir. Günümüzün mevcut teknolojik koşulları ile depremi önceden doğru bilmek mümkün değildir. Bu bilgiler tahminleri içermekte olup kesinliği yoktur.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler