Erzincan Medya
20° Erzincan

Erzincan

20°

Erzincan

Salı

23°/ 13°

Çarşamba

26°/ 14°

Perşembe

28°/ 17°

Cuma

26°/ 17°

Cumartesi

28°/ 16°

Pazar

26°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

“Hüsn-i Tilavet Kursu” düzenlenecek

Yayınlanma:
ABONE OL
“Hüsn-i Tilavet Kursu” düzenlenecek

Diyanet İşleri Başkanlığı, Diyanet Akademisi Başkanlığı tarafından Dini Yüksek İhtisas/Dini İhtisas Merkezlerinde 24 hafta süreli “Hüsn-i Tilavet Kursu” düzenlenecek.

“Hüsn-i Tilavet Kursu”na dair Diyanet Akademisi Başkanlığından 81 il müftülüğüne gönderilen yazıda; “Başkanlığımızca, özellikle Kur’an kursu ve cami hizmetlerini yürüten personelin bilgi ve becerilerini geliştirmek, Kur’an-ı Kerim tilavetinde görülen telaffuz hatalarını gidermek, Kur’an-ı Kerim’i güzel bir eda ile okumalarını sağlamak amacıyla, ilinizde görevli erkek/kadın personel arasından mülakat yoluyla seçilecekler için Dini Yüksek İhtisas/Dini İhtisas Merkezlerinde 24 hafta süreli “Hüsn-i Tilavet Kursu” düzenlenmesi planlanmıştır” açıklamasına yer verilmiştir.
Bu kapsamda bugün müftülüğümüz kütüphanesinde Erzurum Eğitim Merkezi Müdürü Doç. Dr. Zeki Koçak, Eğitim Merkezi Görevlilerinden Nurettin Yıldırım ve İl Müftü Yardımcımız Medet Şahin’in komisyonunda kursa müracaatta bulunan ondört personel arasında Hüsn-i Tilavet kursu için kursiyer seçimi yapıldı. Başlatılacak olan kurs, altı ay süre ile devam edecek.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com