Erzincan Medya
15° Erzincan

Erzincan

15°

Erzincan

Pazar

21°/ 12°

Pazartesi

21°/ 12°

Salı

21°/ 11°

Çarşamba

25°/ 14°

Perşembe

28°/ 17°

Cuma

24°/ 18°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Yavru Kuş Neyle Beslenir? – Yavru Kuş Beslenmesi

Yayınlanma:
ABONE OL
Yavru Kuş Neyle Beslenir? – Yavru Kuş Beslenmesi

Yavru kuşlar yumurtadan çıktıkları ilk anda tüysüz ve zayıf bir görünüme sahip oldukları için yavru kuş neyle beslenir? bu konunun iyi araştırılması gerekir. İlk kırk gün bağışıklık sisteminin zayıf olması nedeniyle yavru kuş iyi beslenmeli ve dış etkilere karşı iyi korunmalıdır. Yavru kuş neyle beslenir? Kaç saat aralıkla beslenilmeli hangi besinler yedirilmeli hangi besinler yedirilmemeli bunlara dikkat edilmelidir.

Yavru Kuşa Hangi Besinler Verilmelidir?

Yumurtadan çıktıkları ilk dönemde eğer ki anneleri yanında yok ve siz onu beslemek zorunda iseniz oldukça dikkatli ve bilinçli davranmalısınız. Haşlanmış yumurta, çeşitli tohumlar ve vitaminler ile onun gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

Yavru Kuş Kaç Saatte Bir Beslenmelidir?

Yeni yumurtadan çıkmış yavru kuş neyle beslenir? Sorusu kadar kaç saat aralıkla beslenir bu konuda çok önemlidir. İlk üç hafta iki veya üç saat aralıkla kuşunuzu besleyebilirsiniz.

Yavru Kuşa Verilmemesi Gereken Besinler

Yavru kuşlar henüz küçük ve savunmasız oldukları için beslenme konusunda bilinçli davranılmalıdır.

Örneğin:

  • Tuz,
  • Patates,
  • Bisküvi,
  • Elma çekirdeği,
  • Avokado ve peynir ürünlerinden uzak durulmalıdır.

Kuşların bu ürünleri tüketmesi ölümlerine dahi neden olabilir.

Yavru Kuşların En Sevdiği Besinler

İlk kez yavru kuş besleyen kişiler yavru kuş neyle beslenir? Hangi besinler onlar için yararlı hangi besinler onlar için zararlı bunun bilincinde olmalı gerekirse bu konuda bir hekimden yardım alınmalıdır. Yavru kuşlar susam, bulgur, darı ve çeşitli tohumları severek tüketmektedirler.

Yavru Kuşların Doğru Beslendiğini Nasıl Anlarız?

Beslemiş olduğunuz yavru kuşlar için yumurtadan çıktıktan sonraki ilk kırk gün bağışıklık sisteminin gelişimi açısından oldukça önemlidir. Yavru kuş nasıl beslenir? Ve doğru beslendiğini nasıl anlarız sorusunun cevabı ise kuşun zamanla tüylerinin parlak olmasından ve hareket edişindeki farklılıklardan rahatlıkla anlarız.

Parlak tüylere sahip ve sürekli hareket halinde ise doğru bir beslenme periyodu izlenmiştir. Cansız ve sürekli tüy döken bir yapıya sahip ise beslenmesinin yanlış olduğunun vücut savunma mekanizmasının gelişmediğini kolaylıkla anlaya biliriz. Böyle bir durumda uzman bir hekimden acilen yardım alınmalıdır.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com