Erzincan Medya
16° Erzincan

Erzincan

16°

Erzincan

Perşembe

23°/ 13°

Cuma

23°/ 13°

Cumartesi

23°/ 14°

Pazar

21°/ 12°

Pazartesi

21°/ 11°

Salı

22°/ 14°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

WhatsApp kullananlara soğuk duş! O modellerin fişini çekti DESTELEMEYECEK telefonlar açıklandı

Yayınlanma:
ABONE OL
WhatsApp kullananlara soğuk duş! O modellerin fişini çekti DESTELEMEYECEK telefonlar açıklandı

WhatsApp kullananlara soğuk duş! O modellerin fişini çekti DESTELEMEYECEK telefonlar açıklandı- Tüm dünya genelinde en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp sürekil olarak yapmış olduğu güncellemeler ile kendisini geliştirmeye devam ederken bazı modellere güncelleme verilmeyeceği ifade edildi.

Hem Android hem de İOS işletim sistemini kullanan pek çok cep telefonu modeline güncelleme verilmeyecek. Bu nedenle aşağıda yer alan modellerde ne yazık ki cep telefonu kullanıcıları artık anlık mesajlarını WhatsApp üzerinden alamayacak. Peki, hangi cihazlarda WhatsApp kullanılmayacak, güncelleme almayacak cep telefonu modelleri hangileri?

WHATSAPP DESTEKLEMEYECEK TELEFONLAR 2024! HANGİ CİHAZLARDA WP ÇALIŞMAYACAK?

WhatsApp’ın desteğini keseceği telefon modelleri belli oldu. Buna göre WhatsApp, Android 5.0 ve Google mobil işletim daha sisteminin eski sürümlerinde kullanılamayacak. Hangi marka olursa olsun halen Android 5.0 Lollipop veya daha eski sürümleri çalıştıran bütün Android cihazları etkileyecek. Google Nexus 7, Sony Xperia Z, LG Optimus G Pro ve HTC One gibi cihazların artık Whatsapp desteği verilmeyecek.

Bu değişiklik markadan bağımsız olarak, halen Android 5.0 Lollipop veya daha eski sürümleri çalıştıran tüm Android cihazları etkileyecek. Samsung Galaxy S5 ve Galaxy Note 4 gibi bir dönemin popüler amiral gemisi cihazları, resmi Android 6 Marshmallow güncellemesini aldıklarından, bu WhatsApp güncellemesinden etkilenmeyecek.

Hatırlanacağı üzere WhatsApp daha önce de İOS tabanlı iPhone 6S, iPhone 6S Plus ve birinci nesil iPhone SE modelinde artık güncelleme desteği vermeyeceklerini ilan etmişti. Önümüzdeki dönemde yeni güncelemeler ile benzer kararlar gelebileceği ifade edildi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler