Erzincan Medya
Erzincan

Erzincan

Erzincan

Pazar

/

Pazartesi

/

Salı

10°/

Çarşamba

/

Perşembe

/

Cuma

/

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Üniversite Öğrencilerine Erzincan’da Sıcak Karşılama

Yayınlanma:
ABONE OL
Üniversite Öğrencilerine Erzincan’da Sıcak Karşılama

Erzincan Belediyesi kente gelen üniversite öğrencilerini yalnız bırakmıyor.
EBYÜ’de 2023-2024 Akademik yılının başlaması ile birlikte il dışından Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesine gelen öğrenciler Erzincan Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından karşılanıyorlar.
Erzincan Belediyesi Üniversite öğrencilerini yalnız bırakmıyor. Şehre gelen öğrenciler için kurulan stantlarda öğrencilere şehir ile ilgili bilgi paylaşımının yanı sıra ücretsiz ulaşım imkânı sunuluyor.
Erzincan Belediyesi, üniversite sınavında Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesini tercih edip kazanarak şehrimize gelen öğrencilerin buradaki ilk günlerinde hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla otogar, havaalanı ve şehir merkezine karşılama stantları kurdu.
Erzincan Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından, Şehirlerarası Otobüs Terminali ve Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanında açılan stantlarda şehre yeni gelen öğrenciler karşılanarak belediye araçları ile üniversiteye ve yurtlara ücretsiz ulaşım imkânı sağlanıyor. 
Sabah 09.00 ile akşam 17.00 saatleri arasında hizmet veren personeller, şehrimize yeni gelen öğrencileri karşılayarak Belediye Başkanı  Bekir Aksun’un hoş geldiniz mesajını iletiyorlar.
Konu ile ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Belediyesi olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonrada her zaman öğrencilerin yanında olacağını belirterek; “Geleceğimize yön verecek ve ülkemizi ilmiyle, bilimiyle ileriye taşıyacak gençlerimiz bizim için ayrı bir öneme sahiptir. Öğrencilerimizin eğitimleri boyunca yanlarında olduğunu göstermek için onları ilk günden en güzel şekilde karşılıyoruz. Bu vesileyle Erzincan’ımıza gelerek Üniversite hayatına başlayan tüm öğrenci kardeşlerimize eğitim hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

İlgili Haberler