Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Trafik kazasında 1 kişi yaralandı

  Erzincan’da meydana gelen sıkışmalı trafik kazasında 1 kişi yaralandı.

  Erzincan’da meydana gelen sıkışmalı

  Erzincan’da meydana gelen sıkışmalı trafik kazasında 1 kişi yaralandı.
  Erzincan – Sivas Karayolu Sakaltutan Cehennem Deresi mevkisinde yan yatan tırın içerisinde sıkışarak yaralanan sürücü AFAD ve itfaiye ekiplerinin çalışması sonucu sıkıştığı yerden kurtarıldı.
  Alınan bilgiye göre, M.A.T. idaresindeki 76 plakalı tırın sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi nedeniyle yan yattı. Yan yatan tırın kabininde sıkışan sürücü olay yerine sevk edilen AFAD VE itfaiye ekiplerince yaralı olarak kurtarıldı. Yaralanan sürücü ambulansla Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.
  “Hasta Hakları Günü” nde “Hasta Hakları ve Sorumlulukları” Anlatıldı
  Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ufuk Kuyrukluyıldız hasta hakları sorumluları ile birlikte hasta ve hasta yakınlarını ziyaret etti.
  Hasta ve hasta yakınları ile sağlık çalışanları arasındaki iletişimin güçlendirilmesi için hasta haklarının ve sorumluluklarının farkındalığını arttırmak amacıyla her yıl kutlanan  “Hasta Hakları Günü” nde hastane personeli hasta ve hasta yakınlarını ziyaret ederek “hasta hakları ve sorumlulukları” ile ilgili bilgi verdiler.
  Günün önemine binaen Hastane Başhekimi Prof. Dr. Ufuk Kuyrukluyıldız hasta hakları birimini ziyaret etti. Ziyarette Hastane Başhekimi Prof. Dr. Ufuk Kuyrukluyıldız hasta hakları sorumluları ile birlikte hastanede yatan ve ayaktan sağlık hizmeti alan hasta ve hasta yakınlarını, yöneticileri ve hastane çalışanlarını  ziyaret ederek “hasta hakları ve sorumlulukları” ile ilgili bilgilendirmeler yaptılar.

  Erzincan Haber