Erzincan
18°
Erzincan
Cumartesi
28°/ 18°
Pazar
26°/ 15°
Pazartesi
29°/ 14°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
29°/ 16°
Perşembe
27°/ 16°
3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası etkinlikleri kapsamında Erzincan İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından Dörtyol meydanında stant kuruldu.
Etkinlik kapsamında kurulan stantta, vatandaşların tansiyon ve şeker ölçümleri ücretsiz gerçekleştirilirken; obezite ile mücadele, sağlıklı beslenme, diş sağlığının önemi, sigaranın zararları hakkında bilgilendirme yapılarak, bilinçlendirici broşürler dağıtıldı.
İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Gülşah Taş ve Başkan Yardımcısı Dr. Aslan İskender açılan standı ziyaret ederek, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, standı ziyaret eden vatandaşlarla sohbet ederek, halk sağlığı hakkında bilgiler verdi. Bu tür etkinliklerin halkın sağlık bilincini artırmada büyük bir rol oynadığını ve desteklemeye devam edeceklerini belirtti. Vatandaşlara sağlıklı bir yaşam temennisinde bulunarak, stantta görevli tüm sağlık çalışanlarına kolaylıklar diledi.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler