Karaman, Erzincan’a Yatırımlar Devam Edecek Karaman, Erzincan’a Yatırımlar Devam Edecek

CHP Erzincan Milletvekili adayı Mustafa Sarıgül, seçim çalışmaları kapsamında il genelinde gezi çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

CHP Erzincan Milletvekili adayı Mustafa Sarıgül, merkez ve ilçelerde seçim çalışmalarını sürdürüyor.  Sarıgül seçim çalışmaları kapsamında Kemaliye’de yaptığı açıklamada: ‘ Doğasıyla, tarihiyle, kültürüyle özel Kemaliye’de olmanın gururu ve mutluluğu içindeyim. Kemaliye’mizin   doğal dokusunu hiç bozmayacağız. Kemaliye’mizi tarihine, kültürüne ve çevreye zarar vermeden turizmde çok ileri noktaya taşıyacağım.
İsviçre’nin Lugano’su varsa Türkiye’nin de Kemaliye’si olacak. Dünyanın her yerinden doğa sporları meraklıları buraya gelecek.
KEMALİYE EVLERİ HAK ETTİĞİ İLGİYİ GÖRECEK
Kemaliye, UNESCO'nun Dünya Miras Geçici Listesi'nde yer alıyor.  Tarihi yapıları, dünyaca ünlü Karanlık Kanyon ve doğal güzellikleriyle UNESCO'nun kalıcı listesine girecek. Sakin kent unvanı verilmesi önemli ama bunu bilinir hale getirmemiz lazım. Kültür turizmiyle, Kemaliye evleri hak ettiği ilgiyi görecek. Beypazarı, Safranbolu biliniyor Kemaliye bilinmiyor. Tarihî evler ve konakların tespitleri yapılıp mülk sahiplerinin rızaları doğrultusunda bu evleri koruma altına alacağız.  Evini onarmak isteyenlere bilgi ve finansman desteği sağlayacağız. Bu evlerin bir kısmını turizm mevsiminde turistlerin konaklamasına açacağız.
BIKMADAN USANMADAN KEMALİYE İÇİN ÇALIŞMA SÖZÜ VERİYORUM
Benim adım Mustafa Sarıgül, benim hem Türkiye’de hem dünyanın her yerinde bağlantılarım, eşim dostum var. İlişkilerim var. Bu bağlantılarımı Erzincan için Kemaliye için kullanacağım. Bir iş adamı, bana geldiğinde önüne düşeceğim ve onun işini ben takip edeceğim. Kemaliye’den bir muhtar bana geldiğinde nerede kalacağım, nereye gideceğim diye düşünmeyecek. Hiçbir siyasi parti farkı gözetmeden bütün Kemaliye’nin, bütün Erzincan’ın milletvekili olacağım.
Milletvekilliği yaptım. Belediye başkanlığı yaptım. Hiçbir parti farkı gözetmeden herkesi kucakladım. Sadece bir şey sordum: “Hemşerim sana nasıl yardımcı olabilirim?” Bütün görevler biter, Erzincanlı olmak görevi hayatımın sonuna kadar devam eder. Yüreği insan sevgiyle dolu Doktor Ufuk Aktaş’la güzel işler yapacağız. Erzurum ile Sivas arasına sıkışmış bir Erzincan’a razı değiliz. Erzincan’ı coşturacağız, koşturacağız’ dedi.