Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Sarıgül; 2024 yılını Can Erzincan yılı olarak ilan etti

  Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül; Plakamız 24, ayarımız 24, gelen yıl 2024. 2024 can Erzincan yılı hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

  Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan

  Yerel ve Ulusal Medya kuruluşu ve basın mensupları ile bir araya gelen Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül; Plakamız 24, ayarımız 24, gelen yıl 2024. 2024 can Erzincan yılı hayırlı, uğurlu olsun” dedi.
  Erzincan Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül 2024 yılına girerken bu yılı Erzincanlıların yılı yapacak önemli bir projeyi kamuoyuyla paylaştı.
  Basın toplantısında konuşan Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül 24 CAN 2024 projesinin müjdesini verdi. Milletvekili Sarıgül müjdesini verdiği proje için; “Plakamız 24, ayarımız 24, gelen yıl 2024. 2024 can Erzincan yılı hayırlı, uğurlu olsun.” İfadelerine yer verdi.
  Projeye ilişkin 24 CAN 2024 pankartının asıldığı toplantıda Erzincanlılara dağıtımı yapılacak projeye ait tişörtler, şapka, kalem ve bardaklar sergilendi. Büyük bir sevinç ve moralle toplantının açılışını yapan Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül gerçekleştirdiği basın toplantısında şu ifadelere yer verdi; “2 Haziran’da yemin ederek görevime başladım. Can Erzincan’ımın sesini duyurmak, sorunlarını çözmek, hak ettiği yere getirmek için çalışıyorum. TBMM’ne 8 adet kanun teklifi verdim. TBMM genel kurulunda ülke gündemi, bütçe ve Erzincan’ın sorunlarına ilişkin 8 konuşma yaptım. 12 meclis araştırma önergesi verdim.

  Sivas Erzincan YHT hattı, yapımı devam eden yol projeleri, olası bir depreme karşı alınan önlemler, yapılan yatırımlar, işsizlik, çiftçi, esnaf, hayvancılık, Erzincan tulum peyniri, Kemah tuzu konularında 31 tane yazılı soru sordum. TBMM’de 20, TBMM dışında 23, toplamda 43 basın toplantısı yaptım. 32 defa TV programlarına katıldım. 3749 defa ekranlarda ismim geçti. Yazılı basında 4773 kez haber oldum.
  Sizin de bildiğiniz gibi, milletvekili seçildiğimden bu yana haftanın en az üç günü Erzincan’dayım. Kamu kurum ve kuruluşlarıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla, Erzincan’ın sorunları üzerinde çalışıyoruz.

  2024 yılı geliyor. 2024 yılı bizi çok heyecanlandırıyor. Plakamız 24, ayarımız 24, gelen yıl 2024. 2024 yılını, can Erzincan yılı ilan etmekten gurur duyuyorum. 2024 can Erzincan yılı ulusumuza, dünyamıza hayırlı ve uğurlu olsun. 2024 yılı can Erzincan yılı olacak. Dünya Erzincan’ı yakından tanıyacak. Büyük bir kampanya başlatıyoruz. 2024 yılında can Erzincan’ı dünyada tanımayan inşallah kalmayacak. Türkiye’nin ve dünyanın her noktasındaki can Erzincanlılar şöyle bir ayağa kalkın, komşularınıza, mesai arkadaşlarınıza can Erzincan’ın güzelliklerini anlatın, doğasını, gastronomisini anlatın. Kültürünü, geleneklerini, örfünü, töresini anlatın.
  Erzincanlı olmaktan onur ve gurur duyun. Can Erzincan’ın, turizmde, sanayide, tarım alanında imkânları ve potansiyeli var. Bu kampanyayla yatırımcıları can Erzincan’a çekeceğiz, Can Erzincan’ın, kültürel özelliklerini ön plana çıkaracağız.
  Tulum peynirini, Cimin üzümünü, Kemah tuzunu, dutumuzu, balımızı marka yapacağız. Can Erzincan’ı, kültür, tarih ve doğa sporları meraklılarına tanıtacağız. Erzincan’a yepyeni bir enerji ve motivasyon kazandıracağız.

  Hepimiz can Erzincan sevdalısıyız. Can Erzincan, daha iyi bir yere gelsin istiyoruz. Erzurum ve Sivas arasında kalmış bir Erzincan’a razı değiliz. Hadi hep beraber ayağa kalkalım. Birlik beraberlik içinde, dirlik içinde, kardeşlik içinde, can Erzincan’ı tanıtalım, can Erzincan’ı anlatalım, can Erzincan için çalışalım. Bu kampanyaya destek verelim. Plakamız 24, ayarımız 24, gelen yıl 2024. 2024 can Erzincan yılı hayırlı, uğurlu olsun.”
  Erzincan Milletvekili olmadan önce Google aramalarında Erzincan yüzde 0, 3 iken milletvekili seçildikten sonra yüzde 70’lere çıktığını ifade eden Milletvekili Sarıgül; Erzincan’ın tanınma oranı yüzde 21’lerde iken şimdi yüzde 90’larda, meclis konuşmalarında ise en az konuşulan 5 il içerisinde 78’nci sıradaydık. Benim ile birlikte şuan en fazla konuşulan ilk 5 il içerisindeyiz” dedi.
  Erzincan Gazeteciler Cemiyetindeki toplantıya CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül’ün yanı sıra CHP Erzincan İl Başkanı Fevziye Köylü ve CHP Erzincan İl Başkan Yardımcısı Yalçın Tanrıverdi katıldı.

  Erzincan Haber