Erzincan Medya
34° Erzincan

Erzincan

34°

Erzincan

Salı

31°/ 17°

Çarşamba

32°/ 18°

Perşembe

33°/ 19°

Cuma

31°/ 16°

Cumartesi

31°/ 18°

Pazar

31°/ 20°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Karaman, seçim sürecini değerlendirdi

Yayınlanma:
ABONE OL
Karaman, seçim sürecini değerlendirdi

Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman 31 Mart 2024 Yerel seçimlerine ilişkin süreci değerlendirerek, Erzincan’da seçimlere Cumhur İttifakı çatısı altında ortak adayla girileceğini açıkladı. 
Milletvekili Süleyman Karaman sözlerine şöyle devam etti :Yaklaşık 2 aydır AK Parti kurmaylarımız ile çok yoğun görüşmeler gerçekleştirdik , bu toplantılarda AK Parti olarak seçime girme isteğimizi her toplantılarımızda dile getirdik.Son olarak 28.12.2023 günü AK Parti Genel Merkezinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan 51 il temayülünde, aralarında  Erzincan’ın da bulunduğu bölge illerin milletvekilleri, il başkanları ve il genel meclisi Başkanları ile  aday adaylık süreci ele alınarak istişare toplantımızı gerçekleştirdik. 
Toplantı neticesinde Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhur ittifakı çatısı altına, 2024 yerel seçimlerinde ittifak yapacağımız iller açıklanmıştır. Karaman, Bu açıklama ile, ülkemiz genelinde 29 ilde Cumhur İttifakı çatısı altında ortak aday çıkarılması kararı kamu oyuna duyurulmuştur.
Karaman açıklamaya göre ; 24 ilde AK Parti, 5 ilde ise MHP adayı, Cumhur İttifakının ortak adayıdır.Milliyetçi Hareket Partisinin bu ittifak çatısı altında aday çıkardığı il belediyeleri, Erzincan, Bartın, Kars, Kırklareli ve Osmaniye’dir.Cumhur ittifakının Erzincan ilimizdeki il belediye başkanı adayı, Milliyetçi Hareket Partisi’nin göstereceği adayıdır. Karaman, AK Parti teşkilatları olarak, Cumhur İttifakı kurulduğundan günümüze ve  bu gün de ittifak ruhu ile bu seçimi, bu güne kadar ki en yüksek oy oranıyla kazanmak istediğimizi ve çalışmalarımız bu doğrultuda gerçekleştireceğiz.Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendinin ittifak kararı doğrultusunda bu kutlu yolda çalışmalarımız devam edecektir.   31 Mart 2024 Yerel seçimlerinin Türkiye’mize ve Erzincan’ımıza hayırlar getirmesini diliyor, hemşehrilerimize selam ve sevgilerimi sunuyorum.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com