Erzincan
18°
Erzincan
Cumartesi
28°/ 18°
Pazar
26°/ 15°
Pazartesi
29°/ 14°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
29°/ 16°
Perşembe
27°/ 16°
Erzincan’da Kızılay Haftası etkinlikleri kapsamında öğrenciler bilgilendirildi.
Türk Kızılay Erzincan Şubesi tarafından Şehit Serkan Sağır İlkokulu’nda öğrencilere Kızılay’ın önemi anlatılarak çeşitli oyunlar oynandı. Kızılay gönüllüleri tarafından öğrencilere Türk Kızılay’ın çalışmaları anlatıldı. Okul bahçesinde sınıflarda öğrencilerle birlikte çalışmalar yapıldı.
Ülkemizde her yıl 29 Ekim- 4 Kasım tarihleri arası Kızılay Haftası olarak kutlanmaktadır. Kızılay’ın yalnızca kan bağışı kabul eden bir kuruluş olmadığı aynı zamanda insani yardım çalışmalarında da etkin bir şekilde rol oynadığı belirtildi.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler