Erzincan
21°
Erzincan
Pazar
26°/ 16°
Pazartesi
29°/ 15°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
28°/ 16°
Perşembe
28°/ 15°
Cuma
30°/ 15°
Erzincan İl Müftülüğü Yeni Mahalle Kız Kur’an Kursu’nda “Kudüs Gecesi” düzenlendi.
Program, 110 kişilik yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.
Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Kübra Aydemir Cantekin’in açılış konuşması ile başladı. Atatürk Üniversitesi Mimarlık Bölümü Araştırma Görevlisi Mimar Sema Kızılelma’nın “Dünü ve Bugünü ile Kudüs” şehrini anlatan sunumu ile devam etti. Beyza Subaşı hocanın Kudüs’ün sosyal, siyasal ve tarihi yapısını aktardığı sunumunu kurs öğrencilerinin hazırladığı şiir ve ilahiler takip etti. Son olarak Vildan Öz’ün Kudüs ziyareti anısı ve hatim duası ile program sona erdi.
Programda Gazze’ye insanî yardım ulaştırılmak amacıyla toplanan 50 bin 965 TL tutarındaki nakit makbuz karşılığı Türkiye Diyanet Vakfı Erzincan Şubesine teslim edildi
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler