Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  EBYÜ’nün Açılış Programına Bakan Uraloğlu ve Yıldırım Katıldı

  Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nde 2023-2024 eğitim öğretim yılının başlamasıyla akademik açılış töreni ve Erzincan Kültür Eğitim Vakfı Akademik Bilim, Sanat ve Spor ödül töreni gerçekleştirildi.

  Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nde

  Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nde 2023-2024 eğitim öğretim yılının başlamasıyla akademik açılış töreni ve Erzincan Kültür Eğitim Vakfı Akademik Bilim, Sanat ve Spor ödül töreni gerçekleştirildi.

  Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre merkezinde düzenlenen programa Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu, son Başbakan Binali Yıldırım, Vali Hamza Aydoğdu, Erzincan AK Parti Milletvekili Süleyman Karaman, Erzincan CHP Milletvekili Mustafa Sarıgül, Belediye Başkanı Bekir Aksun, EBYÜ  Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, EKEV yönetim kurulu başkanı Sadık Ağca ve yönetimi, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. 
  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının  ardından Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nin tanıtım videosu izlendi. Video gösterisinin ardından Eczacılık Fakültesi öğrencisi Şevval Beyoğlu konuşmasında, ERzincan2da öğrenci olmanın mutluluğundan bahsetti.
  Kürsüye konuşmasını yapmaya gelen Erzincan Binali Yıldırı Üniversitesi Prof. Dr. Akın Levent ise, ‘ üniversitenin son üç yılda uluslar arası akademik başarı grafiğini ciddi ölçüde yükselttiğini belirtti. Konuşmasına devam eden Rektör Levent, 2023 Dünya Üniversiteler Etli sıralamasında üniversitemiz sıralamada ilk 1000’de Türkiye sıralamasında 47 devlet üniversitesi içinde yer alma başarı göstermiştir. Benzeri başarıların artarak devam etmesini diliyorum’ dedi.

  Ardından konuşmasını yapmak için lürsüye gelen Ulaştırma ve Altyapı Bkanı Abdülkadir Uraloğlu, Filistin’deki insanlık dışı uygulamaları ve dramı üzüntüyle izlediklerini ifade ederek, Bakanlık çalışmaları hakkında bilgi verdi. Bakan Uraloğlu konuşmasında: ‘Ulaşımda 2002 yılından itibaren Erzincan’da, ülkemizde ve çoğrafyamızda bir çok iş yaptık. Ulaştırma Bakanlığı olarak hava, kara, demir, deniz yolu, iletişim ve haberleşme ile ilgili her türlü sorumluluk sırtımızda dedi. Cumhurbaşkanı’mızın sizlere vadettiği 10 GB internetle ilgili süreci aşağı yukarı tamamladık. Gençlik ve Spor ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile çalışıyoruz. Bu ayın sonuna yetiştirmeye çalışıyoruz ama yetişmezse de kasım ayının başında hazır olmuş olacak. Onları size vermiş olacağız. Bilgisayar ve cep telefonuna ciddi bir destek sağlamış olacağız. O da netleşti” diye konuştu.

  Son olarak konuşmasını yapan Son Başbakan Binali Yıldırım ise konuşmasında; Sınırlarımız ve bölgemiz üzerinde yeni şer odakları haince planlar yaparlarsa bunun gereğini Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yapılması gerekeni hemen yaparız. Bir yanda bütün dünyayı arkasına almış, emperyal güçlerle hareket eden İsrail’in, diğer yanda hiçbir imkanı olmayan 360 metrekareye sıkıştırılmış, metrekareye 4 bin kişinin düştüğü elektrik, su, gıda ve temel ihtiyaçların hiçbirinin olmadığı açık hava hapishanesi niteliğinde bir Gazze’nin olduğunu aktaran Yıldırım, “17 gündür burası insafsızca bombalanıyor. Her 10 dakikada bir bebek hayatını kaybediyor. Dünya susuyor ve dünya sustukça İsrail bombalamaya devam ediyor. Bu bir vahşettir, soykırımdır. Bunu yapanların yanına kar kalmayacaktır. Gün gelir bunun hesabını bu vahşeti ve zulmü yapanlar verecektir” dedi.

  Konuşmaların ardından farklı branşlarda başarılı olarak akademik ödül almaya hak kazanan akademisyenlere ödülleri Ulaştırma ve Altyapı bakanı Abdulkadir Uraloğlu, son başbakan Binali Yıldırım tarafından takdim edildi. Program toplu fotoğraf çekimin ardından sona erdi.

  Erzincan Haber