Erzincan Medya
14° Erzincan

Erzincan

14°

Erzincan

Pazar

21°/ 12°

Pazartesi

21°/ 12°

Salı

21°/ 11°

Çarşamba

25°/ 14°

Perşembe

28°/ 17°

Cuma

24°/ 18°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Kaymakam Kaykaç’tan Pelet Fabrikasına Ziyaret

Yayınlanma:
ABONE OL
Kaymakam Kaykaç’tan Pelet Fabrikasına Ziyaret

Kaymakam Eyüp Kaykaç; Refahiye ilçe sınırları içerisinde Cihangir Pelet Üretim Tesisi Projesi kapsamında, işletme sahibi Oğuzhan Karaman tarafından kurulan, yenilenebilir enerji kaynakları alanında bio kütle katı yakıt pelet üretim fabrikasında incelemelerde bulundu.

Erzincan Refahiye İlçe Kaymakamı Eyüp Kaykaç; işletme sahibi Oğuzhan Karaman tarafından pelet üretim fabrikası hakkında bilgi aldı.

İşletme sahibi Oğuzhan Karaman; “Pelet, her türlü endüstriyel ve tarımsal atıkların kurutulup, öğütüldükten sonra yüksek basınç altında sıkıştırılması ile oluşan forma verilen isimdir. Pelet hammaddesi genel olarak; ağaç, odun, talaş, yonga, kabuk, dal ve benzeri orman atıkları, tahta parçası, talaş, takoz gibi malzemeler kullanılır. Kömür, doğalgaz gibi yakıtlara karşılık %40-50 civarında tasarruf sağlar. Her türlü odun, odun artığı ve ormansal artıkların öğütüldükten sonra kurutularak yüksek basınçla preslenerek sıkıştırılması suretiyle yoğunluğu arttırılarak enerji elde etmek maksadıyla kullanılan küçük parçacıklardan oluşan bio yakıt peletin verimi yüksek, fiyatı ise düşüktür.” dedi.

Refahiye Kaymakamı Eyüp Kaykaç yaptığı konuşmasında; “Öncelikle işletme sahibi Oğuzhan Karaman’a ilçeye kazandırdığı önemli yatırımından dolayı tebrik ederek, hayırlı ve bol kazançlar diliyorum. Fabrikanın gençlere yeni bir iş kapısı olacağını ve istidama katkı sunacağını düşünüyorum. Çevreci bir yakıt olan bio yakıt peletin ağaç ve orman atıklarından üretilmesi sebebi ile yenilenebilir bir enerji kaynağı ve kömür gibi zehirleme tehlikesi de yoktur. Yakıt tasarrufu ile öne çıkan peletin odun artığından elde edilmesi nedeniyle çevreye duyarlı ve yerli olması noktasında ülkemiz için çok önemlidir.” dedi.

Kaymakam Kaykaç; “Refahiye ilçemize kazandırılan pelet üretim fabrikasının Refahiye Halkına hayırlı olması temennisinde bulunarak; işletme sahibi Oğuzhan Karaman’a, Yatırımda Emeği Geçenlere ve Tüm Çalışanlara teşekkür ederek, hayırlı ve uğurlu olsun temennisinde bulundu.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com