Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  İlçe Tarım Değerlendirme Toplantısı Üzümlü’ de Gerçekleştirildi

  Erzincan’da ilçelerde başlatılan “İlçe Tarım Değerlendirme Toplantıları’nın” 4.sü Üzümlü ilçesinde yapıldı.

  Erzincan’da ilçelerde başlatılan “İlçe

  Erzincan’da ilçelerde başlatılan “İlçe Tarım Değerlendirme Toplantıları’nın” 4.sü Üzümlü ilçesinde yapıldı.
  Coğrafi işaret tescilli Cimin Üzümü başta olmak üzere sebze ve meyvecilik sektörüyle ön planda olan Üzümlü ilçesinde üreticiler ve yetkililer bilgi alış verişinde bulundu.

  Erzincan  Valisi  Hamza Aydoğdu’nun talimatları çerçevesinde ilçelerde başlatılan “İlçe Tarım Değerlendirme Toplantıları’nın” 4.sü Üzümlü ilçesinde gerçekleştirildi. 

  Coğrafi işaret tescilli Cimin Üzümü başta olmak üzere sebze ve meyvecilik sektörüyle ön planda olan ilçede son yıllarda devlet destekli tarımsal hibeler sonrasında yaklaşık 220 dönümlük alanda Seracılık faaliyeti yapılarak tarımsal üretime katkı sağlandı.

  Gerçekleştirilen programa Vali Yardımcısı Yusuf İzci, Üzümlü Kaymakamı  Mehmet Erdem Akbulut, Tarım ve Orman İl Müdürü  Murat Şahin, TKDK İl Koordinatörü, DSİ ve TMO şube müdürleri ilgili kurum personelleri, İlçe muhtarları ve çiftçiler katıldı.

  Değerlendirme Toplantısında açılış konuşmasını yapan Vali Yardımcımız Yusuf İzci küçükbaş hayvancılık destekleri, seracılık destekleri, ekilemeyen verimli tarım arazilerine hibe tohum desteği ve tescilli yöresel ürünlerimizde standartlaşma ve tanıtımının yapılması başta olmak üzere Valiliğin  koordinesinde yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Daha sonra sunum yapan Erzincan TKDK İl Koordinatörü Metin Bektaş tarafından Ocak 2024 tarihinde müracaatı başlayacak İPARD 3 programı kapsamında yüzde  60 hibe oranlı Seracılık ve tarımsal üretim hibeleri hakkında başvuru şartları anlatıldı. Son olarak sunumlarını yapan İl Tarım ve Orman Müdürü  Murat Şahin 2023 üretim sezonunun genel bir değerlendirmesini yaparak önümüzdeki yıl valilik koordinesinde yapılacak projeler hakkında bilgi verdi. Değerlendirme toplantısı verilen bilgilerin ardından üreticilerin sorularının cevaplanmasıyla sona erdi.

  Erzincan Haber