Erzincan
18°
Erzincan
Cumartesi
28°/ 18°
Pazar
26°/ 15°
Pazartesi
29°/ 14°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
29°/ 16°
Perşembe
27°/ 16°
Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bünyesinde Sosyal Birliktelik Kulübü tarafından 31 Ekim- 1 Kasım 2023 tarihleri arasında “İkinci Gökyüzü Gözlem Etkinliği” yapıldı.
Etkinlik kapsamında ilk olarak 30 Ekim’de Refahiye Bahar Yıldırım Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda gece gözlemiyle başlayan etkinlikler 31 Ekim-1 Kasım tarihleri arasında Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi kampüsünde atölye çalışmaları, Güneş gözlemi ve gece gökyüzü gözlemi etkinlikleriyle gerçekleştirildi. Etkinlik süresince Dr. Öğr. Üyesi Şenol M. Pala ve Fen Bilimleri Öğretmeni Mehmet Keleş tarafından teleskoplarla Güneş, Ay, Satürn, Jüpiter ve çeşitli gök cisimlerinin gözlemleri yapıldı.
Etkinliklere Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Çağrı Çırak, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mücahit Kağan, Dekan yardımcıları Doç. Dr. Erdem Yavuz, Doç. Dr. Alper Kaşkaya, Sosyal Bilgiler Eğitimi öğretim üyeleri, öğrenciler ve ziyaretçiler katıldı. Ayrıca Öğretmen Sibel Çakır Anaokulu, Melikşah İlkokulu, Türk Telekom Binali Yıldırım Ortaokulu’ndan gelen öğrencilere, Güneş gözlem etkinlikleri, Gökyüzü atlası atölye çalışmaları ve kampüsümüzün tanıtımı yapıldı. Etkinliklere başta öğrenciler olmak üzere ziyaretçiler yoğun bir katılım gösterdi.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler