Erzincan Medya
Erzincan

Erzincan

Erzincan

Pazar

/

Pazartesi

/

Salı

10°/

Çarşamba

/

Perşembe

/

Cuma

/

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

EBYÜ’de Tek Millet İki Devlet 100. Yıl Konseri Düzenlendi

Yayınlanma:
ABONE OL
EBYÜ’de Tek Millet İki Devlet 100. Yıl Konseri Düzenlendi

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi tarafından Cumhuriyetin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında “Tek Millet İki Devlet 100. Yıl Konseri” düzenlendi.
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi  Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezinde Azerbaycan Milli Konservatuarından piyano eğitmeni Doç. Dr. Naibe Şahmammadova ve solist Vüsale Qubadova tarafından icra edilen konsere Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ve  eşi hanımefendi Ürküş Aksun, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent ve eşi Filiz Levent, Erzincan İl Emniyet Müdür Kenan Kurt, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. A. Ercan Ekinci, Prof. Dr. Adem Başıbüyük, Prof. Dr. Çağrı Çırak, Genel Sekreter  Doç. Dr. M. Cihat Özgenel, üniversite personeli, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Tek Millet İki Devlet 100. Yıl Konseri, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitler  için durulan saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı ve Azerbaycan Milli Marşı’nın söylenmesiyle başladı. Konser sırasında çalınan müziklere dinleyiciler hem alkışlarla hem de telefonlarının ışıklarıyla hep bir ağızdan eşlik ederek keyifli anlar yaşadı. Konserin son parçası olan 100. Yıl marşı ise seyircilerin yoğun alkışı ve isteğiyle tekrardan söylendi. Konser sonunda tüm katılımcılar Doç. Dr. Naibe Şahmammadova ve Vüsale Qubadova’yı ayakta alkışladı.
Konserin hemen ardından konuşan Doç. Dr. Naibe Şahmammadova “ Bizleri buraya davet eden başta Rektör Prof. Dr. Akın Levent ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Çağrı Çırak’a teşekkür ediyorum. Türkiye Cumhuriyetinin 100. yılında sizlerle burada olmaktan gurur duyuyorum. Tüm Azerbaycan halkı adına sizleri selamlıyor ve Türkiye Cumhuriyetinin 100. yılını kutluyorum” dedi. Solist Vüsale Qubadova ise konuşmasında “Türkiye Cumhuriyetinin muhteşem 100. Yılı kutlu olsun. Allah, Türkiye ve Azerbaycan kardeşliğini daim etsin” ifadelerine yer verdi.
Konserin ardından Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ve eşi Ürküş Aksun, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent ve eşi Filiz Levent sahneye çıkarak sanatçılara hediyelerini takdim etti. Rektör Levent, “Doç. Dr. Naibe Şahmammadova ve solist Vüsale Qubadova’ya bizlere yaşattığı bu eşsiz konser için yürekten teşekkür ediyorum. Cumhuriyetimizin 100. yılı kapsamında düzenlemiş olduğumuz bu konsere bizleri kırmayarak gelen sanatçılarımıza ve siz değerli katılımcılarımıza tekrardan teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

İlgili Haberler