Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  “Hz. Peygamber, İman ve İstikamet” konulu konferans düzenlendi

  Mevlid-i Nebî Haftası ve Camiler ve Din Görevlileri haftası münasebetiyle konferans düzenlendi.

  Mevlid-i Nebî Haftası ve

  Mevlid-i Nebî Haftası ve Camiler ve Din Görevlileri haftası münasebetiyle konferans düzenlendi.

  Mevlid-i Nebî Haftası ve Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Erzincan İl Müftülüğü  konferans salonunda 2023 yılı teması olan “Hz. Peygamber, İman ve İstikamet” konulu konferans düzenlendi.
  Misafir konuşmacı olarak Diyanet İşleri Uzmanı Ramazan Dağlı’nın sunum yaptığı konferansa Erzincan Milletvekili Suleyman Karaman, Ak Parti Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Din Görevlisi ve gönüllüsü personel ve bazı vatandaşlarımız katıldı.
  Sunuculuğunu İl Vaizi Adem Yeniçeri’nin yaptığı ve Terzibaba Camii İmam Hatibi Yunus Emre Kılıç’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, İl Müftüsü Muharrem Gül’ün açış ve hoş geldiniz konuşmasıyla devam etti.
  Diyanet İşleri Başkanlığı “Mevlid-i Nebî Haftası ve Camiler ve Din görevlileri Haftası Sinevizyonu” gösteriminin ardından Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman kürsüye gelerek; Hz. Peygamber’in sünnetinden, mücadelesinden ve örnekliğinden bahisle, Mevlid-i Nebi haftasının önemine dikkat çekti. Hem Mevlid-i Nebi haftamızı, hem de Camiler ve Din Görevlileri Haftamızı tebrik ederek programın hazırlanmasından dolayı teşekkürlerini dile getirdi.
  Ardından misafir konuşmacı Ramazan Dağlı, “Hz. Peygamber, İman ve İstikamet” konulu sunumuyla önemli mesajlar verdi. Hz. Peygamber ve sahabe hayatından tabloların anlatımı ve güncel hayatımızın karşılaştırması konusundaki mesajlarını sunarak, dinleyicilerin dikkatlerini çekti ve imanlarımızın ve istikamet sahibi olma konusundaki prensiplerin, hassasiyetlerimizin yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini vurguladı. Asrımızda her türlü saldırıya maruz kalan Kur’an ve Hz. Peygamberin örnekliğine sahip çıkmak adına bugün dünden çok daha fazla onun yaşantısına olan ihtiyacımızı hatırlatarak, önemli tavsiyelerde bulundu.
  Programın sonunda müftülüğümüzce hazırlanan Erzincan’a özgü bir  bakır işleme ve hat çalışmalı bir tablo eser misafir konuşmacı Diyanet İşleri Uzmanı Ramazan Dağlı’ya takdim edildi. Yine Başkanlığımızca hazırlanıp dağıtımı yapılan “Hz. Peygamber, İman ve İstikamet” adlı eser katılımcılara hediye edildi.

  Erzincan Haber