Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Matematik seferberliği kapsamında panel düzenlendi

  Matematik seferberliği kapsamında Erzincan İl  Müdürlüğü ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi işbirliği ile panel düzenlendi.

  Matematik seferberliği kapsamında Erzincan

  Matematik seferberliği kapsamında Erzincan İl  Müdürlüğü ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi işbirliği ile panel düzenlendi.

  Millî Eğitim Bakanlığı, TÜBİTAK ve Üniversiteler iş birliğinde matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak hem öğrenimini kolaylaştırmak hem de öğrencilerin bu dersi küçük yaştan itibaren sevmelerini sağlamak amacıyla başlatılan Matematik Seferberliği Erzincan’da  yoğun bir şekilde uygulamaya alındı.

  İl Millî Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, EBYÜ Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Alper  Kaşkaya, Prof. Dr. Mehmet Bekdemir, Prof. Dr. Fatih Baş, Dr. Zeynep Çakmak Gürel ve Erzincan’da  5. Sınıfların  matematik derslerine giren matematik öğretmenleri  dâhil olduğu panelde beceri temelli problem çözme etkinlikleri ele alındı.
  Panel açılışında konuşan İl Millî Eğitim Müdürü  Hacı Ömer Kartal; matematik seferberliği kapsamında gerçekleştirilen faaliyetlerle ilgili olarak özellikle temel eğitimdeki öğrencilere yönelik olarak oyun temelli kurgulanması matematiğin daha somut daha sağlıklı ve daha kalıcı olmasını sağladığını belirtti. Matematiğin hayatın her alanında var olduğunu ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinin okullarda öğretmenlerin de üniversitede çalışmaları için bir fırsat oluşturduğunu “Anadolu’da Bir Dünya Üniversitesi” kimliğine uygun bir çalışma gerçekleştirildiğinden dolayı Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörlüğüne ve akademisyenlerine verimli çalışmalarından dolayı teşekkür ettiğini ifade etti.
  EBYÜ Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Alper Kaşkaya panelde yaptığı konuşmada Üniversite ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasındaki işbirliğini arttırma çabasında olduklarını projenin üniversite ile öğretmenler arasında yakından çalışma fırsatı barındırdığını ifade etti.

  Erzincan Haber