Erzincan Medya
17° Erzincan

Erzincan

17°

Erzincan

Salı

31°/ 17°

Çarşamba

32°/ 18°

Perşembe

33°/ 19°

Cuma

31°/ 16°

Cumartesi

31°/ 18°

Pazar

31°/ 20°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Hayat Boyu Öğrenme Ürünleri Sergisi Açıldı

Yayınlanma:
ABONE OL
Hayat Boyu Öğrenme Ürünleri Sergisi Açıldı

Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri kapsamında sergi açılışı gerçekleştirildi.

Bireysel ve toplumsal gelişimle istihdamı ön plana alarak örgün eğitim dışında kalan öğrenme etkinliklerine katılım kültürünün geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için haziran ayının ilk haftası, “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” olarak kutlanmaktadır. Bu kapsamda içinde pek çok etkinliğin yer aldığı “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” etkinlikleri Erzincan’da  yoğun etkinliklerle devam ediyor.
Hayat boyu öğrenme kültürünün geliştirilmesi, tanıtılması ve yaygınlaştırılması amacıyla gerçekleştirilen “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” etkinlikleri durağı Erzincan Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılan kurslarda yıl boyunca hazırlanan ürünlerin sergilendiği sergi açılışı oldu.
Sergi açılışına İl Millî Eğitim Müdür Vekili Murat Demir, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ferhat Albayrak, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Gazi Tümgeneral Davut Ala Paşa’nın eşi Selda Ala, Belediye Başkanı Bekir Aksun’un eşi Ürküş Aksun, il müdürlüğü  yöneticileri, Erzincan Halk Eğitimi Merkezi yöneticileri, öğretmenler, usta öğreticiler, paydaş kurum yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

Konuklarla birlikte serginin açılış kurdelesini kestikten sonra selamlama konuşması yapan İl Millî Eğitim Müdür Vekili  Murat Demir, Erzincan genelinde Hayat Boyu Öğrenme kapsamında yapılan çalışmalara ilişkin katılımcıları bilgilendirirken, hayat boyu öğrenmeye katkı sunan tüm kurum, kuruluş yetkililerine teşekkür ederek, şenliklerin düzenlenmesinde emeği geçen herkesi tebrik etti.
Müdür Demir ve beraberindekiler, açılış töreninin ardından sergi kapsamında öğretmenlerimiz ve usta öğreticilerimizin rehberliğinde “el emeği göz nuru” ile hazırlanan stantları ziyaret ederek, hayat boyu öğrenme çerçevesinde yapılan ürünleri inceleyip, bilgi aldı.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com