Erzincan Medya
Erzincan

Erzincan

Erzincan

Cuma

23°/ 12°

Cumartesi

21°/ 13°

Pazar

18°/ 13°

Pazartesi

22°/ 11°

Salı

23°/ 14°

Çarşamba

24°/ 13°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Muhtarlara, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitimi Verildi

Yayınlanma:
ABONE OL
Muhtarlara, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitimi Verildi

IV. Ulusal eylem planı kapsamında Erzincan merkez ve köy muhtarlarına “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” “Erken Yaşta Zorla Evlilikle Mücadele” konularında eğitimler verildi.
Erzincan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından, mahalle ve köy muhtarlarına kadına yönelik şiddetle mücadele eğitimi verildi.
Erzincan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, kadına yönelik şiddetle mücadelede farkındalık eğitimleri çerçevesinde, mahalle ve köy muhtarlarına kadına yönelik şiddetle mücadele ve erken yaşta ve zorla evliliklerin önlenmesi konulu eğitim verildi. Verilen eğitimlerde şiddet türleri ve yaygınlığı, şiddetin kadın ve çocuk üzerindeki fiziksel, psikolojik ve sosyal etkileri, kadına yönelik şiddetle mücadelede yasal düzenlemeler ve yapılan  önleyici çalışmalar hakkında bilgiler verildi.
Kadına Yönelik Şiddetle mücadele kapsamında ülkemizde çok önemli düzenlemeler hayata geçirildi. Bunlar arasında  2012’de çıkarılan 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesine dair kanun, önemli ve büyük bir adım olarak öne çıkmaktadır. Kadına karşı şiddetin önlenmesine dair bilgilendirici, eğitici ve farkındalık oluşturmaya yönelik çalışmalar tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla iş birliği içinde  Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele IV. Ulusal Eylem Planı esas alınarak oluşturulan İl Eylem Planı ile sürdürülmekte olup, eğitimler  planlanan programlar dahilinde devam edecektir bilgisi verildi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com