Erzincan
19°
Erzincan
Pazar
26°/ 16°
Pazartesi
29°/ 15°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
28°/ 16°
Perşembe
28°/ 15°
Cuma
30°/ 15°
Erzincan Gençlik Merkezi’nde ‘Geleneksel Türk Okçuluğu’ eğitimleri sürüyor.
Refahiye Gençlik Merkezinde minik öğrencilere Geleneksel Türk Okçuluğu tanıtıldı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 81 ilde gençlik merkezlerinde gerçekleştirilen Geleneksek Türk Okçuluğu eğitimi Erzincan’da merkezde ve ilçelerde da tüm hızıyla devam ediyor. Tarihi çok eskilere uzanan okçuluk, Türkler için milli ve manevi değer taşıyor. Bu kapsamda gençlere atalarının kültürünü ok ve yayla tanıştırarak ok atıcılığı eğitimi ücretsiz olarak veriliyor. Geleneksel Türk Okçuluğu eğitiminde kurallarına uygun olarak çalışmalar gruplar halinde devam ediyor. Eğitime katılan çocuklar ve gençler ise Erzincan Gençlik Merkezinin yapmış olduğu bu hizmetten dolayı memnun kaldıklarını dile getirdiler.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler