Erzincan Medya
24° Erzincan

Erzincan

24°

Erzincan

Cumartesi

22°/ 13°

Pazar

21°/ 13°

Pazartesi

22°/ 12°

Salı

23°/ 12°

Çarşamba

27°/ 15°

Perşembe

29°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

ErzinCANFest Okçuluk ve Cirit Yarışmaları İle Başladı

Yayınlanma:
ABONE OL
ErzinCANFest Okçuluk ve Cirit Yarışmaları İle Başladı

ErzinCANFest 2022 etkinlikleri kapsamında Erzincan’da Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu (TGTOF) tarafından düzenlenen Sultan Melik Gazi Açık Hava Puta Türkiye Şampiyonası ve Hava Koşusu yarışmaları başladı.

Atletizm pistinde düzenlenen yarışmaların açılış programına; Erzincan Valisi Mehmet Makas, İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, TGTOF Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Koç, kamu kurum müdürleri, sporcular ve vatandaşlarımız katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan açılış programında sırasıyla birer konuşma yapan TGTOF Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Koç, EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ve İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, düzenlenen şampiyonanın hayırlı olmasını dileyerek, tüm sporculara başarılar dilediler.

Konuşmasına, ErzinCANFest 2022 etkinlikleri kapsamında ilimizde üç gün sürecek olan bu şampiyonaya katılarak festivalimizi şenlendiren tüm misafirlere ve sporculara teşekkür ederek başlayan Vali Mehmet Makas, sporculara; kimliğiyle, dokusuyla, derin tarihi bakiyesiyle ve doğal güzellikleriyle kardeşliğin şehri Can Erzincan’dasınız diyerek, şampiyonada başarılar diledi.

Kadınlar ve Erkekler kategorisinde 40 ilden, 105 Kulüp ve 500 civarında sporcunun yarışacağı müsabakalarda eleme turlarında kadınlar 60 metreye, erkekler 70 metreye toplam 63 ok atacak. Yapılan sıralama sonrası çeyrek final, yarı final ve finalde yarışacak sporcular belirlenecek.

Daha sonra cirit sahasına geçen Sayın Valimiz Mehmet Makas ve beraberindekiler, cirit il birinciliği müsabakalarını izleyerek, cirit müsabakalarına katılan takım ve sporculara başarılar dilediler.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com