Erzincan Medya
12° Erzincan

Erzincan

12°

Erzincan

Salı

21°/ 10°

Çarşamba

23°/ 13°

Perşembe

22°/ 13°

Cuma

24°/ 14°

Cumartesi

23°/ 14°

Pazar

21°/ 13°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

ErzinCANFest 2022 Başladı

Yayınlanma:
ABONE OL
ErzinCANFest 2022 Başladı

22 Haziran – 03 Temmuz 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan, sanatsal ve kültürel etkinliklerin düzenleneceği “ErzinCANFest 2022″nin açılış galası Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Prof.Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi salonunda gerçekleştirildi..

Erzincan’da sanatsal ve kültürel etkinliklerin düzenleneceği “ErzinCANFest 2022″nin açılış galası gerçekleştirildi.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Prof.Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi salonunda gerçekleştirilen açılış galasına; Vali Mehmet Makas ve Eşi Elif Makas, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Ali Öztürk, Erzincan Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Halil Odabaş, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adem Başıbüyük ve davetliler katıldı.

ErzinCANFest 2022 açılış galasında yaptığı konuşmada; Erzincan’ın yüzyıllarca çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yaptığını belirten Erzincan Valisi Mehmet Makas, dokusu, kimliği, derin tarihî bakiyesi, engin medeniyet birikimi, sakinliği ve insanı büyüleyen muhteşem doğasıyla Erzincan’ın yazarın da dediği gibi “Tam da fotoğraflarda görüldüğü gibi bir şehir olduğunu söyledi.

Sahip olduğu değerlerin, zenginliklerinin farkında olan şehrimizin kadirşinas insanları için bu festivalin düzenlendiğini vurgulayan Vali Makas, ErzinCANFest 2022’nin düzenlenmesindeki ilk hedefin pandeminin insanlar üzerinde oluşturduğu stresi ve bıtkınlığı ortadan kaldırmak. İkinci hedefin ise Erzincanlı hemşehrilerimiz arasında var olan birlik ve beraberliğin daha da pekişmesini sağlamak olduğunu söyledi.

ERZİNCANFEST 2022 GÖNÜLLERDE İZ BIRAKACAK

7’den 77’ye toplumun bütün katmanlarına hitap edecek olan ErzinCANFest 2022 kapsamındaki etkinliklerin şehrimizin tanıtımına da katkı sağlayacağını ifade eden Vali Mehmet Makas, yamaç paraşütü hedef yarışmasından geleneksel okçuluk Türkiye şampiyonasına, tiyatro gösterilerinden ulusal ve yerel sanatçılarımızın konserlerine, balon ve uçurtma festivalinden kitap fuarına ve yöresel ürünlerimizin Saat Kulesi yanında kurulan stantlarda esnaflarımız tarafından satışa sunulacağı fuar alanına kadar pek çok etkinlik ile “ErzinCANFest 2022”nin insanların zihinlerinde ve gönüllerinde iz bırakacağını belirtti.

Vali Makas,Sadece ilimiz merkezinde değil 8 ilçemizde de çeşitli etkinliklerin olacağını belirterek, düzenlenen bu etkinliklerin hiçbirinde kamu kaynağının kullanılmadığını, tamamının sponsorlar marifetiyle yapıldığını belirterek, festivalimizin güzelliklerle ve coşkuyla geçmesini temenni etti.

Düzenlenen açılış galasının ardından Samsun Devlet Opera Balesi sanatçıları tarafından sahnelenen Arda Boyları Gösterisi seyirciler tarafından beğeniyle izlendi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler