Erzincan Medya
24° Erzincan

Erzincan

24°

Erzincan

Cuma

28°/ 16°

Cumartesi

30°/ 15°

Pazar

33°/ 19°

Pazartesi

30°/ 17°

Salı

29°/ 16°

Çarşamba

29°/ 16°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Erzincan Kardeşlik Korosu ilk konserini verdi

Yayınlanma:
ABONE OL
Erzincan Kardeşlik Korosu ilk konserini verdi

Erzincan Valiliği, Erzincan Belediyesi ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nin katkılarıyla kurulan “Erzincan Kardeşlik Korosu” ilk konserini verdi.
100 kişilik bir ekibin yoğun çalışmaları ile Erzincan Kardeşlik Korosu ilk konser repertuvarını Erzincan Türkülerinden oluşturdu.
Programın sunuculuğunu Fırat Kemahlıoğlu ve Nisa Turaç’ın, koro şefliğini Öğretim Görevlisi İlhan Akdeniz’ in, proje koordinatörlüğünü Ferruh Erkan’ın yaptığı konserde 60 korist ve 8 kişiden oluşan saz ekibi yer aldı.
Koro ve sololardan oluşan Erzincan eserlerinin seslendirildiği gecede Erzincanlı ozanların mirasları arasından 17 esere yer verildi.
Erzincan İl Kültür ve Turizm Müdürü Oğuzhan Kılıç’ın da koristler arasında yer aldığı Erzincan Kardeşlik Korosu, Vali Yardımcısı Yusuf İzci, Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Özger, il protokolü ve vatandaşların yoğun katılımı ile Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Kültür ve Kongre salonunda sahne aldı.
Her meslek grubundan 15-55 yaş arasında 68 kişiden oluşan koro, çalışmalarına Eylül ayında yapacağı planlama ile devam edecek.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com