Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Erzincan’da Kışlık Erzak Telaşı Başladı

  Erzincan’da kışın çuvallarla tüketilen patates ve kuru soğan, tezgahlardaki yerini alırken, vatandaş kışlık erzak ihtiyaçlarını karşılayabilmek için pazarlara geliyor.

  Erzincan’da kışın çuvallarla tüketilen

  Erzincan’da kışın çuvallarla tüketilen patates ve kuru soğan, tezgahlardaki yerini alırken, vatandaş kışlık erzak ihtiyaçlarını karşılayabilmek için pazarlara geliyor. Erzincan’da kışın çuvallarla tüketilen patates ve kuru soğan, vatandaş tarafından çuvallarla alınıyor.

  Ekim ayıyla birlikte giderek düşmeye başlayan hava sıcaklıkları, kış mevsiminin giderek yaklaştığını haber verirken, şehirde kışlık erzak satışlarına da hareketlilik başladı. 

  Erzincan’da uzun süren kış mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte, vatandaşlar kış ayında yoğun tükettiği ürünlerde stok  başladı. Patates ve soğanı çuvalla alıp evine götüren vatandaş kış için yiyecek hazırlığımızı yapıyoruz dedi.
  Pazarda patates ve soğan gibi kışlık gıda maddelerini çuvalla alan vatandaş, bu sayede kış aylarındaki fiyat artışlarından etkilenmekten kurtulmuş oluyor. Patatesin çuvalı 400  ile 450 tl arasında büyüklüklerine  göre değişirken soğan da ise çuval fiyatı 200 ile 300 tl arasında değişiyor. Pazar esnaflarından Hasan İlter; “ kışlık sezon başladı. Ürünlerimiz kaliteli olup fiyatlarda uygun şekilde veriyoruz. Satışlarda iyi sayılır geçen yıla orana sezon iyi şuanda” dedi.
  Pazara kışlık patates ve soğanını almaya gelen vatandaş ise; “ patatesimi ve soğanımı alıyorum. Kışın çok tüketiyoruz. Bu yüzden çuvalla alıp evde bırakıyorum. Bu şekilde daha uygun oluyor ‘ diye konuştu.

  Erzincan Haber