Erzincan Medya
12° Erzincan

Erzincan

12°

Erzincan

Pazar

13°/ 10°

Pazartesi

18°/

Salı

21°/ 12°

Çarşamba

23°/ 13°

Perşembe

23°/ 13°

Cuma

23°/ 14°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Erzincan İHH tarafından Yardım Tırı Yola Çıktı

Yayınlanma:
ABONE OL
Erzincan İHH tarafından Yardım Tırı Yola Çıktı

Afet bölgesindeki depremzedelere ulaştırılmak üzere Erzincan İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı tarafından  98. yardım tırı yola çıktı.
Erzincan İHH tarafından depremzedelere  ulaştırılmak üzere  içinde gıda, un, ayakkabı, elbise, kömürden oluşan   yardım tırı Hayat iline doğru yola çıktı. Erzincan İHH İnsani Yardım Derneği binası önünde düzenlenen programa dernek yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.
Erzincan İHH İnsani Yardım Derneği Basın ve Halkla İlişkilerden sorumlu başkan yardımcısı Halil İbrahim Akkoyunlu yardım tırı ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında: ‘ Erzincan İnsani Yardım Derneği olarak bugün burada bir kez daha vefakar halkımızın destekleri ile içi insanlık dolu ve Temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan yardım tırımızı afet bölgesine uğurlamak için toplandık. Hepinizin hüzünlü bir acıyla hatırladığı gibi ülkemizde 6 Şubat 2023 Sabahı tüm halkımız güne, dünya deprem tarihinde görülmemiş bir sarsıntının dehşetiyle uyandı, merkez üssü ve civarındaki yerleşim birimlerini çok şiddetli bir sarsıntıyla yıkıma uğratan ve  uzak illerden de net bir şekilde hissedilen olumsuz yıkıcı etkileri geniş bir bölgeye yayılan 11 ilimizi ilçelerini olumsuz bir şekilde etkileyen 50 binden fazla insanımızın enkaz altında kalarak hayatını kaybettiği ve on binlerce insanın evsiz eşyasız aşsız kalarak mağdur ettiği, bu büyük afet hepimizi yürekten derin bir hüzne boğmuştur.
Bu afet aziz Türk milletini derinden sarsmakla beraber içimizde olan kardeşlik dostluk ve insani yardım duygusunu da üst düzeyde harekete geçirmiştir.
Ülkemiz 4 bucaktan yapılan yardım seferberliği ile afet bölgesine akın etmiş ve üzerine düşen insanlık görevini yerine getirmeye çalışmıştır. İHH insani Yardım Derneği olarak bizler de üzerimize düşen tüm görevleri en iyi şekilde İfa etmek için deprem sabahının ilk saatlerinde acil durum çağrısı ile toplanarak önce arama kurtarma ekiplerimiz sonra da acil yardım Lojistik ekiplerimizle birlikte, koordineli bir şekilde yola çıkarak afet bölgesine intikal edilmiştir orada görülen tablo gerçekten durumun ne kadar acil müdahale edilmesi gerektiğini ortaya koymaktaydı, bu minval üzere vefakar halkımızın duyarlılığı ve yardımseverliği ile önce arama kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmaları ile sonra da acil yardım kampanyaları ile afet bölgesine en hızlı bir şekilde müdahale edilip tüm gönüllü ve alanında eğitimli uzman ekiplerimizle birlikte afet bölgesinde ihtiyaç duyulan her alanda destek olarak tüm gereksinimlere çare olunmaya çalışılmıştır. Bu bağlamda bizlere , yapılan bu yardım seferberliğinde gerek ayni gerek nakdi olarak gerekse insan gücü ve tedarikçisi olarak destek veren tüm halkımıza ve emeği geçen tüm gönüllülerimize teşekkür eder vefat edenlere Allah’tan rahmet Yaralı kurtulanlara ise Geçmiş olsun dileklerimizi tekrar iletiriz Yüce Rabbimiz ülkemize ve tüm islam alemine bir daha böyle bir acı yaşatmasın ve durumun vehametini artıran ihmaller hususunda ders çıkarıp gerekli tedbirlerin alınmasını nasip etsin inşallah hepinize teşekkür eder her alanda desteklerinizin devamını bekleriz.İyilik her zaman ve her yerde’ dedi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler