Erzincan Medya
22° Erzincan

Erzincan

22°

Erzincan

Cumartesi

22°/ 13°

Pazar

21°/ 13°

Pazartesi

22°/ 12°

Salı

23°/ 12°

Çarşamba

27°/ 15°

Perşembe

29°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Eğitimci – Yazar Halis Kuralay, “Engelliler ve İletişim” Konulu Konferans verdi

Yayınlanma:
ABONE OL
Eğitimci – Yazar Halis Kuralay, “Engelliler ve İletişim” Konulu Konferans verdi

İstanbul Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı, Eğitimci – Yazar Halis Kuralay Erzincan  Müftülük Konferans Salonunda “Engelliler ve İletişim” konulu konferans verdi.

Erzincan İl Müftülüğü  Engelli Koordinatörü Fatih Karakaş’ın organizesiyle yapılan konferansa; İl Müftüsü Muharrem Gül, Müftülük personeli, Kur’an kursları öğretici ve öğrencileri, aileleri ve vatandaşlar  katıldı.
Uzun bir süredir Erzincan İl Müftülüğü  personeli, manevi rehber Yavuz Selim Erdoğan’ın hocalığını yaptığı görme engelli Ali Yenigün , Braille Alfabesi eşliğinde tilavet ettiği Kur’an-ı Kerim, katılımcılardan büyük beğeni aldı. Daha sonra İl Müftüsü Muharrem  Gül’ün açılış ve hoşgeldiniz konuşması, sinevizyon gösterimi, engelli öğrencilerden İşaret Dili ile Kur’an-ı Kerim tilaveti, yine görme engelli Avukat İlhan Açıksöz’den şiir okuması, Leyla Yaran adlı kursiyerin konuşmasının ardından özgeçmişinin anlatıldığı misafir konuşmacı, görme engelli İstanbul Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı, Eğitimci – Yazar Halis Kuralay kürsüye gelerek hayat hikâyesini içeren ve engellilerle olan iletişim konularında bilgiler verdi.

Konferansın sonunda hediye takdimine geçildi ve misafir konuşmacının kitaplarını imzalaması ile konferans sona erdi.
Konferansın akabinde işitme ve görme engelli vatandaşlar ve kurslarda eğitim gören engelli vatandaşlar, makam ziyaretinde bulundular.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com