Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesine Engelsiz Bayrak Ödülü

  Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve Meslek Yüksekokulu olmak üzere üç birimde “mekânda erişebilirlik “(Turuncu Bayrak) ödülüne layık görülürken, Eğitim Fakültesi “eğitimde erişebilirlik” (Yeşil Bayrak) ödülünü almaya hak kazandı.

  Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi

  2023 Yılı Engelsiz Üniversite  Ödülleri’nde kampüs sınırları içerisinde engelli bireylerin tam, etkin ve eşit katılımını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen çalışmaların tespiti ile yapılan değerlendirme sonucunda Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve Meslek Yüksekokulu olmak üzere üç birimde “mekânda erişebilirlik “(Turuncu Bayrak) ödülüne layık görülürken, Eğitim Fakültesi “eğitimde erişebilirlik” (Yeşil Bayrak) ödülünü almaya hak kazandı.
  YÖK 2022 Engelsiz Üniversite ödüllerini kazanan Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi birimlerine bayrakları, Rektör Prof. Dr. Akın Levent tarafından Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mücahit Kağan, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ertunç Dayı ve Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Fatih Yavuz Ilgın’a senato toplantısında düzenlenen törenle takdim edildi.
  Konu ile ilgili açıklama yapan Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Akın Levent,  engelsiz  üniversite çalışmaları sonucunda alınan bu ödül ile mutluluk ve gururu birlikte yaşadıklarını ifade etti. Üniversitemiz yerleşkelerinde, yapısal erişilebilirlik olanaklarının yanında, eğitim ve sosyo-kültürel faaliyetlere de erişilebilirliğin  artırılması için çalışmalara devam edileceğini belirten Rektör Levent, bundan sonra da aynı anlayışımızı üniversitemizin tüm birimlerinde uygulamaya çalışacağız. Ödülleri kazanmamızda emeği geçen çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

  Erzincan Haber