Erzincan Medya
-0° Erzincan

Erzincan

-0°

Erzincan

Pazar

/

Pazartesi

/

Salı

10°/

Çarşamba

/

Perşembe

/

Cuma

/

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Denetimlerde 1 araç trafikten men edildi

Yayınlanma:
ABONE OL
Denetimlerde 1 araç trafikten men edildi

Erzincan İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan trafik denetimleri devam ediyor. Kontrol edilen araçlardan 3 toplu taşıma aracına 1.823.00 TL. trafik idari yaptırım cezası uygulanırken 1 araç trafikten men edildi.

Erzincan İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince, Otobüslerin ve toplu taşıma araçlarının karıştığı trafik kazalarının en aza indirilmesi, taşımacılık faaliyetlerinin mevzuata uygun yürütülmesi ve yolcuların seyahatlerinin daha güvenli hale getirilmesini sağlamak maksadıyla denetimler yapıldı.

Yapılan denetimler ile hem yolcu taşımacılığı yapan otobüslerin ve toplu taşıma araçlarının sürekli olarak denetlenmesi hem de şoförler üzerinde “Algılanan Yakalanma Riski Duygusu”nun yoğun şekilde hissettirilmesi amaçlanıyor.
Sivil kıyafetli trafik jandarması denetim personeli tarafından toplu taşıma araçlarına yolcu gibi binilmesi suretiyle Erzincan İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde, 8 Trafik Jandarma timi tarafından denetimler yapıldı.

İcra edilen denetimler neticesinde; 1’i muayenesi yapılmamış araçla trafiğe çıkmak, 2’si de seyir halinde emniyet kemeri kullanmamak olmak üzere toplam 3 toplu taşıma aracına 1.823.00 TL. trafik idari yaptırım cezası uygulanmış olup, 1 araç trafikten men edildi.

İlgili Haberler