Erzincan Medya
Erzincan

Erzincan

Erzincan

Pazar

/

Pazartesi

/

Salı

10°/

Çarşamba

/

Perşembe

/

Cuma

/

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Bitcoin’deki Yükseliş Altcoin’leri de Etkiledi!

Yayınlanma:
ABONE OL
Bitcoin’deki Yükseliş Altcoin’leri de Etkiledi!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son 24 saat içinde gözle görülür bir artış kaydetti ve 35.000 doları aştı. Her ne kadar BTC sonrasında bir geri çekilme yaşamış olsa da bu hareket oldukça dikkat çekiciydi.

Bitcoin’in Yükselişinin Sebebi

BitcoinHaber.net adlı kripto para haber sitesinde de ifade edildiği gibi bu yükselişin tetikleyicisi, dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketi BlackRock’ın iShares Bitcoin Trust’ın Depository Trust & Clearing Corporation’da listelenmesi oldu. Şirket ayrıca, iShares Bitcoin ETF’sini bu ayın sonuna kadar işlemlere açmayı planlıyor. Bu durum, önümüzdeki aylarda ABD’de ilk spot Bitcoin ETF’inin işlemlere açılacağını gösteriyor.

Öte yandan Spot Bitcoin ETF’sine yönelik beklentiler arttı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Grayscale Investments’ın başvurusunu reddetmekte haksız olduğunu belirleyen mahkeme kararına SEC itiraz etmeyecek. SEC, Grayscale’in spot Bitcoin ETF başvurusunu incelemesi gerektiği talimatını aldı. Bloomberg Intelligence analistleri Elliott Stein ve James Seyffart, SEC’in spot Bitcoin ETF’sine onay vermesinin neredeyse kesin olduğunu belirttiler.

Bunlara ek olarak 23 Ekim’de 29.000 dolar seviyelerinden başlayan Bitcoin, gün içinde gözle görülür bir artış yaşadı ve 35.280 doları gördü. Dolayısıyla son 24 saat içinde yüzde 11’in üzerinde artan lider kripto para birimi 2023 yılının en yüksek seviyesini görmüş oldu.

Ancak yükselişe rağmen bazı yatırımcıların zararda olduğu ifade edilebilir. Bunun nedeninin ise short pozisyonlar olduğu görülüyor.

Ethereum Yorumları

Bitcoin’deki fiyat artışı doğal olarak altcoin’leri de etkiledi. Bitcoin‘in fiyatı 2023’ün en yüksek seviyesi olan 35 bin dolara ulaşırken, altcoin lideri Ethereum (ETH) yüzde 8 değer kazanarak bin 800 dolar seviyesini geçti. Altcoin kralı bir sonraki hamle olarak 2 bin doları hedefliyor. Mevcut hamlesiyle Ethereum’un yılın ilk gününden bu yanaki kazancı yüzde 50’nin üzerine çıktı.

Buna ek olarak piyasa değeri bakımından en büyük dördüncü kripto para birimi olan Binance Coin (BNB) son 24 saatte yaklaşık olarak yüzde 3,5, Ripple (XRP) yüzde 2,8, Solana (SOL) yüzde 4, Cardano (ADA) yüzde 6 ve Dogecoin (DOGE) yüzde 4,5 artış yaşadı.

İlgili Haberler