Erzincan Medya
Erzincan

Erzincan

Erzincan

Pazar

/

Pazartesi

/

Salı

10°/

Çarşamba

/

Perşembe

/

Cuma

/

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Popüler Meme Token’da Balina Hareketleri Dikkat Çekiyor!

Yayınlanma:
ABONE OL
Popüler Meme Token’da Balina Hareketleri Dikkat Çekiyor!

2014 yılından beri kripto para haber sitesi olarak hizmet vermekte olan Türkiye’nin ilk kripto para haber kaynaklarından COINTURK, piyasa değeri bakımından en büyük ikinci meme token’daki balina etkinlikleri konusunda bir yazı kaleme aldı.

Shiba Inu (SHIB) Güncel Durum

4,2 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük ikinci meme token ve en büyük on dokuzuncu kripto para birimi olan Shiba yazının kaleme alındığı sırada 0,00000715 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in 23 Ekim’de 30.000 doların üzerine yükselmesi ile tüm altcoin piyasasında olduğu gibi Shiba fiyatında da yukarı yönlü bir hamle görüldü. Lider kripto para birimi Bitcoin’de 30.000 dolarlık psikolojik seviyenin aşılması ve BTC’nin yazının kaleme alındığı sırada 30.500 dolardan işlem görüyor olması pozitif bir işaret olarak değerlendiriliyor.

Öte yandan grafiklere bakıldığında analistlere göre 0,0000073 dolar şu anda Shiba için en önemli direnç seviyesi olabilir. Bununla birlikte 0,0000066 doların da bir destek olarak hareket edebileceği düşünülüyor.

Bunlara ek olarak yapılan açıklamalara göre SHIB token yatırımcılarının davranışlarına bağlı olarak belirli bir aralıkta konsolide oluyormuş gibi görünüyor.

 

Shiba Balina Hareketleri

 

Birer kripto para haber sitesi olan COINTURK ve COINTURK NEWS’te de belirtildiği gibi analiz platformlarından bir tanesi olan IntoTheBlock’tan (ITB) elde edilen verilere göre, mevcut SHIB dolaşım arzında balina hakimiyeti dikkat çekiyor. Dolaşımda bulunan coin’lerin %63,48’inin balinalara ait olduğu ortaya çıktı. Daha ilginç olan ise bu coinlerin %41,78’i balinalara ait. Bahsedilen coin miktarı ise 410,36 trilyon Shiba Inu anlamına geliyor.

Shiba Inu balinaları, bireysel yatırımcıların yapmış oldukları büyük satışlar karşısında memecoin’i dengelemekte ve fiyatın korunmasında önemli bir rol oynamakta. ITB verileri önemli bir veriyi daha piyasaya yansıtmakta. Elde edilen verilere göre dolaşımda bulunan SHIB’lerin %22,31 veya 219,16 trilyon adedi bireysel yatırımcılar tarafından kontrol edilmekte. SHIB’in %14,2 veya 139,5 trilyon adetlik kısmı ise SHIB’in aktif yatırımcılar tarafından tutulmakta.

Bunlara ek olarak Shiba Inu, işlemler için çıkardığı düşük maliyetli yapısı ve Layer-2 ölçeklendirme çözümü olan Shibarium’un da etkisiyle yükseliş potansiyeli olan coin’ler arasında bulunmaya devam ediyor. Buna rağmen yatırımcılar Bitcoin fiyatını ve makroekonomik koşulları yakından takip etmeli.

İlgili Haberler