Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Atatürk Anıtı’na çelenkler sunuldu

  Cumhuriyetin Kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 85’inci  yıldönümünde rahmet minnet ve özlemle anıldı.

  Cumhuriyetin Kurucusu Başkomutan Gazi

  Cumhuriyetin Kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 85’inci  yıldönümünde rahmet minnet ve özlemle anıldı.

  10 Kasım Atatürk’ü Anma programları kapsamında ilk olarak Belediye Başkanlığı önünde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenkler sunuldu. Saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu ve bayraklar yarıya indirildi.
  Belediye Başkanlığı  önündeki Atatürk anıtında düzenlenen programda, Erzincan Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığının  çelengi sunuldu.
  Atatürk Anıtı’na Çelenk Sunma Törenine; Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutan Tuğg. Cem Kamil Sağcan, Belediye Başkanı  Bekir Aksun, il protokolü, askeri ve sivil erkân, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri, gaziler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
  Çelenk sunumunun akabinde saatler 09.05’i gösterdiğinde çalınan sirenlerle Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşının  okunması ile bayrak yarıya indirildi.
  Cumhuriyetin Kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 85’inci yıldönümünde rahmet minnet ve özlemle anıyoruz.

  Erzincan Haber