Erzincan
18°
Erzincan
Cumartesi
28°/ 18°
Pazar
26°/ 15°
Pazartesi
29°/ 14°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
29°/ 16°
Perşembe
27°/ 16°
Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan sağlık çalışanlarına, Acil Obstetrik Bakım Personel Uyum Eğitimi verildi.
Ülkemizde anne mortalite ve morbiditesini azaltmada en etkili programların başında 2009 yılında uygulamaya konulan Acil Obstetrik Bakım Programı gelmektedir. Acil obstetrik bakım (AOB) gebeliğin başlangıcından doğum ve doğum sonrası ilk 42 gün içerisinde meydana gelen anne ve fetüs hayatını tehdit eden, acil müdahale gerektiren durumlarda verilen hizmetler bütünü olarak tanımlanmaktadır. Programın hedefi yaygın obstetrik bakım hizmetlerine kolay ulaşılabilirlik ve bu hizmetlerin yüksek kalitede verilmesi yolu ile önlenebilir anne ölümlerini gelişmiş ülkeler seviyesine indirmektir.
Bu amaçla Hizmet İçi Eğitim kapsamında, İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Erzincan Mengücek Gazi Eğitim Araştırma Hastanesinde görev yapan sağlık çalışanlarına, 23/24-10-2023 tarihinde İl Ambulans Servisi Birimi koordinasyonunda görevli eğitimciler tarafından ‘’Acil Obstetrik Bakım Destek Personel Uyum Eğitimi’’ verildi.
Eğitim sonunda katılımcılara Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Gülşah Taş, Destek Hizmetleri Başkanı Dr. Taner Kösetürk, Sağlık Hizmetleri Başkan Yard. Dr. Hacı Osman Yılmaz ve hastane yöneticileri tarafından katılım belgeleri takdim edildi.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler