Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  ‘’Acil obstetrik bakım destek personel uyum eğitimi’’ verildi

  Erzincan Mengücek Gazi Eğitim Araştırma Hastanesinde görev yapan sağlık çalışanlarına, ‘’Acil Obstetrik Bakım Destek Personel Uyum Eğitimi’’ verildi.

  Erzincan Mengücek Gazi Eğitim

  Erzincan Mengücek Gazi Eğitim Araştırma Hastanesinde görev yapan sağlık çalışanlarına, ‘’Acil Obstetrik Bakım Destek Personel Uyum Eğitimi’’ verildi.

  Hizmet İçi Eğitim kapsamında, Erzincan Mengücek Gazi Eğitim Araştırma Hastanesinde görev yapan sağlık çalışanlarına, İl Ambulans Birim Koordinasyonunda görevli eğitimciler tarafından ‘’Acil Obstetrik Bakım Destek Personel Uyum Eğitimi’’ verildi.

  Mengücek Gazi Eğitim Araştırma Hastanesinde düzenlenen eğitim programına Erzincan İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, İl Sağlık Müdürlüğü başkan ve başkan yardımcıları ile Mengücek Gazi Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ufuk Kuyrukluyıldız ve hastane yöneticileri katıldı.

  Ülkemizde anne mortalite ve morbiditesini azaltmada en etkili programların başında 2009 yılında uygulamaya konulan Acil Obstetrik Bakım Programı gelmektedir. Acil obstetrik bakım (AOB) gebeliğin başlangıcından doğum ve doğum sonrası ilk 42 gün içerisinde meydana gelen anne ve fetüs hayatını tehdit eden, acil müdahale gerektiren durumlarda verilen hizmetler bütünü olarak tanımlanmaktadır. Programın hedefi yaygın obstetrik bakım hizmetlerine kolay ulaşılabilirlik ve bu hizmetlerin yüksek kalitede verilmesi yolu ile önlenebilir anne ölümlerini gelişmiş ülkeler seviyesine indirmektir.

  Erzincan Haber