Erzincan Medya
14° Erzincan

Erzincan

14°

Erzincan

Cumartesi

29°/ 15°

Pazar

32°/ 16°

Pazartesi

32°/ 20°

Salı

32°/ 18°

Çarşamba

30°/ 18°

Perşembe

28°/ 16°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Zabıta lokantaları denetledi

Yayınlanma:
ABONE OL
Zabıta lokantaları denetledi

Erzincan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri de uygulamayla ilgili denetimlere başlarken ilgili esnaflar konu hakkında bilgilendirilerek uyarılarda bulunuldu.
2024 yılında lokanta, restoran, kafe ve pastanelerin giriş kapısı ve masa üstlerinde fiyat tarife listelerini koyma zorunluluğu başlamasının ardından Erzincan’da da denetimler sıklaştırıldı.

Erzincan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri de uygulamayla ilgili denetimlere başlarken ilgili esnaflar konu hakkında bilgilendirilerek uyarıldı. Zabıta ekipleri ilde hizmet veren işletmelerin tarife ve fiyat listelerini görünür şekilde kafe ce restoranların önüne koyulduğunu dair denetimler gerçekleştirildi.
Ekipler, denetimlerin sıklaştırılarak devam edeceğini belirterek, kurala uymayanlar hakkında cezai işlem yapılacağını ifade etiler.

Erzincan Zabıta Müdürü Mehmet Polat konu hakkında şu açıklamalarda bulundu: ‘ ilgili kanun gereği tüketici koruma kanunun 8. Maddenin 1 bendine göre işyerlerimizde hizmetine göre tüketildiği sunuş biçimine göre kafeler, lokantalar , pastaneler, restoranlar vb.  iş yerlerinde kapıların girişine fiyat etiketi maslarda vatandaşlarımızın rahatlıkla görüp okuyabildiği fiyat listelerinin olması gerekiyor. Geçen hafta bu işle alakalı iş yerlerimize oda başkanlarıyla bir toplantı yaptık. Oda başkanlarına üyelerini mesaj sistemiyle bilinçlendirilmesi istendi. Zabıta ekiplerimiz inde tamamıyla bütün işyerlerini gezerek konuya hassasiyet gösterilmesi mevzuata uygun hareket edilmesi noktasında gerekli çalışmaları yaptık.  Bugünde işyerlerinde deneyimleri yaptık. Eksikleri olan işyerlerini uyararak tutanaklarımızı tutuyoruz. Tüketici ve iş yeri sahiplerini bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Denetlenen iş yerleri sayısında olumlu olumsuz olan iş yerlerini listeleyeceğiz. Kare kod uygulaması olan yerlerde kapı girişi yerlerinde ve masada da fiyat listesi olmalı’ diye konuştu.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com