Erzincan
18°
Erzincan
Cumartesi
28°/ 18°
Pazar
26°/ 15°
Pazartesi
29°/ 14°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
29°/ 16°
Perşembe
27°/ 16°
Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. Yıl dönümü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Erzincan’da da coşkuyla kutlandı. Meydanlar kırmızı beyaza boyandı.
Bugün Cumhuriyet’in 100. Yaşını kutlayan Türkiye’de büyük gurur ve coşku yaşanıyor. Yurdun dört bir tarafında evler, sokaklar, meydanlar bayraklarla donatıldı. Kırmızı ve beyaz her bir tarafı sardı. Erzincan’da da Ordu Caddesi üzerinde yapılan kutlamalarda 7’den 70’e binlerce vatandaş alanları doldurarak gerçekleştirilen etkinlikleri izledi. Kırmızı ve beyazın güzelliğinin içinde renkli görüntüler sahnelendi. Vatandaşlar yapılan etkinlikleri alkışlar içinde coşkuyla izledi.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler