Erzincan
18°
Erzincan
Cumartesi
28°/ 18°
Pazar
26°/ 15°
Pazartesi
29°/ 14°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
29°/ 16°
Perşembe
27°/ 16°
Erzincan’da dağlık alanda yürüyüş yaparken yaralanan Ahmet Utku Çayır (30), jandarma, JAK, 112 ve AFAD ekiplerinin çalışması sonucu helikopter ile bulunduğu yerden kurtarıldı.
Erzincan merkeze bağlı Küçük Çakırman köyünde yamaç paraşütü yapılan bölgede grup halinde doğa yürüyüşü yapan Ahmet Utku Çayır, düşerek yaralandı. Acı içinde kıvranan Çayır, yerden kalkamayınca arkadaşları durumu 112 Acil Çağrı merkezine bildirdi. İhbar üzerine bölgeye jandarma ekipleri, JAK, 112 ve AFAD ekipleri sevk edildi. Yapılan kontrolde Çayır’ın belinde kırık olduğu anlaşıldı. Arazinin sarp ve engebeli olması ve sedye ile uzun süre taşınmasının sağlık açısından risk oluşturabileceğini düşünen ekipler, bölgeye helikopter talebinde bulundu. Bunun üzerine bölgeye Jandarma Komutanlığına ait helikopter sevk edildi. Jandarma Komutanlığına ait helikopter yaralı Çayır’ı bulunduğu yerden alarak tedavi edilmek üzere Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırdı.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler