Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Viyana 1. grup hareketliliği tamamlandı

  Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında gerçekleştirilen Viyana 1. grup hareketliliği tamamlandı.

  Erzincan MEM 2022 Yılı

  Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında gerçekleştirilen Viyana 1. grup hareketliliği tamamlandı.

  Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından  başvurusu yapılan ve 2020 yılından itibaren akredite olduğu  Erasmus+ Okul Eğitimi proje hareketlilikleri 2023 yılı Kasım ayı içerisinde gerçekleştirildi.
   Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve yürütülen 2022-1-TR01-KA121-SCH-000062923 numaralı “Okul Eğitimi Öğrenci ve Personel Hareketliliği için Erasmus Akreditasyonu” isimli Erasmus projesi çerçevesinde planlanan hareketlilikler kurs ve eğitim, öğrenci gruplarının hareketliliği ve iş başı izleme gibi faaliyetlerden oluşuyor.
  Bu kapsamda 2022 yılı Okul Eğitimi Erasmus+ hareketlilikleri kapsamında İl Müdürlüğüne akredite olup Viyana hareketliliğine katılım sağlayan Hezarfen Ahmet Çelebi MTAL ile Çayırlı ÇPAL’den toplam 3 refakatçı öğretmen ile 12 katılımcı öğrenci 13-17 Kasım 2023 tarihleri arasında Avusturya’nın Viyana şehrinde ‘Dijitalleşme’ konulu işbaşı gözlem faaliyetine katılım sağlamıştı.
  Okulda gerçekleştirilen işbaşı izleme faaliyeti kapsamında hareketliliğe katılan öğretmen okuldaki dijitalleşme, Web tabanlı öğrenmenin öğrenciler ve öğrenme üzerindeki etkisini değerlendirme fırsatı buldu.
  Grup okul faaliyetlerinin yanı sıra Viyana Eğitim Müşaviri Seda Cengiz’i ziyarette bulundu. Yapılan kültürel faaliyetler; öğretmenlere yeni bir kültürü keşfetme, Türk kültürü ile benzer ve farklı yönlerini görebilme imkanı sağlandı.
  Erasmus+ 2021-2027 yılları arasında uygulanan eğitim, gençlik ve spor alanlarını kapsayan Avrupa Birliğinin hibe programıdır. Erasmus+ Programı ile kişilere, yaş ve eğitim geçmişlerine bakılmaksızın yeni beceriler kazandırılması, onların kişisel gelişimlerinin güçlendirilmesi ve istihdam olanaklarının artırılması amaçlanmaktadır.

  Erzincan Haber