Erzincan Medya
17° Erzincan

Erzincan

17°

Erzincan

Pazar

21°/ 12°

Pazartesi

21°/ 11°

Salı

22°/ 11°

Çarşamba

25°/ 14°

Perşembe

28°/ 17°

Cuma

26°/ 18°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Vali Makas, Buğday Hasadına Katıldı

Yayınlanma:
ABONE OL
Vali Makas, Buğday Hasadına Katıldı

Hasat sezonunun son günlerinde Erzincan merkeze bağlı Değirmen köy köyünde üreticileri ziyaret eden Erzincan Valisi Mehmet Makas ve Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman üreticiler ile bir araya gelerek taleplerini dinlediler.

Erzincan Valisi Mehmet Makas buğday hasat sezonunun son günlerinde merkeze bağlı Değirmen köy Köyü’nde üreticileri tarlada ziyaret etti.

Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, AK Parti Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürü Murat Şahin’inde katıldığı ziyarette Vali Mehmet Makas hasat yapan çiftçileri ziyaret ederek, bereketli bir hasat geçirmelerini diledi.

Üreticilerle sohbet ederek, istek ve sorunlarını dinleyen Vali Mehmet Makas, iklimsel sıkıntılar nedeniyle geçen yıl düşük olan buğday rekoltesinin yağışlar sayesinde bu sezon son derece yüksek olmasından dolayı memnun olduklarını ifade ederek; “ Rekolte yüksekliği hem çiftçilerimizi hem de bizleri sevindirdi. Bazı bölgelerimizde dekara verimin 800 kiloya kadar çıkması ilimizin buğday üretimi açısından son derece sevindirici bir gelişme olmuştur. Tohum dağıtımından bu yana ekiplerimiz çiftçilerimizle ortak hareket ederek her türlü teknik desteği sağlamıştır. Bakanlığımızın bu sezon ton başına 1000 lira destek uygulaması da çiftçilerimizi memnun etmiştir. Önümüzdeki yıllarda çiftçilerimizle birlikte daha çok üretmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Vali Mehmet Makas ve beraberindekiler hasat ziyaretinin ardından Toprak Mahsulleri Ofisi buğday ambarlarını da ziyaret ederek buradaki üreticiler ile de bir araya gelerek taleplerini dinlediler.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com